Niezwykły gol przyszłej gwiazdy Realu Madryt! Cudowna akcja i dublet snajpera, od 0:3 do 4:3! [WIDEO]

Screen z Twittera
Endrick od przyszłego lata będzie zawodnikiem Realu Madryt. Brazylijczyk minionej nocy ustrzelił dublet w wyjazdowym spotkaniu z Botafogo, a jego zespół wygrał 4:3, choć przegrywał już 0:3. Pierwszy gol napastnika był szczególnej urody.
"Królewscy" ostatniego lata nie zdecydowali się na kupno snajpera ze światowego topu, choć z drużyny odszedł Karim Benzema. Drużynę Carlo Ancelottiego wzmocnił jedynie Joselu.
Już jakiś czas temu Real zapewnił sobie usługi Endricka. Nastolatek robi furorę w barwach Palmeiras. Do Europy będzie mógł przenieść się jednak dopiero w przyszłym roku, gdy skończy 18 lat.
Minionej nocy jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z Botafogo. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na zwycięstwo gospodarzy, którzy prowadzili przed własną publicznością aż 3:0.
Na początku drugiej części gry sygnał do odrabiania strat dał właśnie Endrick. Młody napastnik w pojedynkę minął kilku rywali i w 49. minucie po raz pierwszy trafił do siatki.
Od 76. minuty Botafogo musiało radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adryelsona. Później gospodarze mieli jeszcze rzut karny, którego nie wykorzystał Tiquinho.
Jak się okazało, był to przełomowy moment meczu. Palmeiras rzuciło się do ataku - Endrick w 84. minucie zdobył bramkę kontaktową, a goście zwyciężyli ostatecznie 4:3. Zwycięstwo dała im bramka Murilo z 99. minuty spotkania.
Maciej Pietrasik02 Nov 2023 · 08:29