Nottingham Forest zagra w Premier League po 23 latach! Samobój i wielkie kontrowersje w końcówce [WIDEO]

Zawodnicy Nottingham Forest w niedzielne popołudnie wywalczyli upragniony awans do Premier League. W finale baraży, na Wembley, okazali się lepsi od Huddersfield. O wszystkim przesądził samobójczy gol Leviego Colwilla.
23 lata minęły od czasu, gdy Nottingham Forest po raz ostatni rywalizowało na poziomie Premier League. W kolejnych sezonach kibice tego klubu przeżywali przede wszystkim wielkie rozczarowania.
Kolejne próby powrotu do elity kończyły się fiaskiem. Rok temu zespół omal nie spadł do League One. W tym sezonie Nottingham prezentowało się jednak zdecydowanie lepiej.
W sezonie zasadniczym zajęło czwarte miejsce i w finale baraży mierzyło się z trzecim Huddersfield. Zawodnicy Forest już w pierwszym kwadransie mogli wyjść na prowadzenie, gdyby celniej główkował Yates.
W końcówce pierwszej połowy Nottingham wyszło na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jamesa Garnera niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Levi Colwill, pokonując własnego bramkarza.
W drugiej części spotkania Huddersfield starało się odrobić straty. Na bramkę rywali uderzał między innymi Hogg, ale brakło mu trochę precyzji.
W 73. minucie byliśmy świadkami sporej kontrowersji. W polu karnym przewrócił się Toffolo, ale arbiter ukarał go żółtą kartką za próbę wymuszenia "jedenastki". Sytuacja była dość długo analizowana przez VAR. Powtórki pokazały, że między piłkarzami był kontakt, ale arbiter uznał, że zbyt lekki, aby podyktować rzut karny.
Ostatecznie do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Nottingham Forest wygrało spotkanie na Wembley 1:0 i awansowało do Premier League. Pozostałymi beniaminkami są Fulham oraz Bournemouth.
Maciej Pietrasik29 May 2022 · 19:25