Novak Djoković zatrzymany! Niespodziewane rozstrzygnięcie w finale US Open [WIDEO]

Michael Nagle / Xinhua / PressFocus
Novak Djoković nie zdobędzie Wielkiego Szlema. Serb w finale US Open niespodziewanie uległ Daniiłowi Miedwiediewowi.
Djoković w Nowy Jorku stanął przed szansą na zdobycie 21. wielkoszlemowego tytułu i klasycznego Wielkiego Szlema. W finale tegorocznego US Open był faworytem w starciu z Daniłem Miedwiediewem.
34-latek nie stanął jednak na wysokości zadania. Już w pierwszym gemie spotkania został przełamany. Rosjanin za to prezentował się znakomicie. Popisywał się kolejnym serwisami i do końca seta utrzymał przewagę.
Na początku drugiej partii Djoković miał trzy z rzędu break pointy, ale nie wykorzystał tego. Sytuacja powtórzyła się kilka chwil później (2 BP w trzecim gemie). Miedwiediew wyszedł obronną ręką, by następnie samemu zbudować przewagę. Ponownie przełamał rywala i ostatecznie zamknął seta wynikiem 6:4.
Djoković trzecią partię rozpoczął od wyniku 0:4. Gdy wydawało się, że Miedwiediew rozbije rywala, Serb zerwał się jeszcze do walki. Doprowadził do stanu 3:5, broniąc po drodze piłki meczowej. Ostatnie słowo należało jednak do rosyjskiego tenisisty.
Miedwiediew tym samym po raz pierwszy w karierze wygrał turniej wielkiego szlema. 25-latek w drodze po końcowy triumf w US Open stracił zaledwie jednego seta.

Novak Djoković - Daniił Miedwiediew 4:6, 4:6, 4:6.

Daniel Makarewicz13 Sep 2021 · 07:04