Nowy cel transferowy FC Barcelony. "Duma Katalonii" zainteresowana piłkarzem z ligi hiszpańskiej

Nowy cel transferowy Barcelony. "Duma Katalonii" zainteresowana piłkarzem z ligi hiszpańskiej
Pressinphoto/Pressfocus
Autor:Adam Kłos06 Lis 2022 | 14:06
Barcelona szuka zawodnika, który mógłby wzmocnić prawą obronę. Dziennikarze katalońskiego "Diario ARA" podają, że klub jest zainteresowany Arnau Martinezem z Girony.
Prawa strona defensywy od lat stanowi piętę achillesową ekipy z Camp Nou. "Barca" wciąż nie może znaleźć zawodnika, który byłby pewnym punktem w tym sektorze.
Dalsza część tekstu pod wideo
Aktualnie o miejsce w składzie walczą Sergi Roberto i Hector Bellerin. Niewykluczone jednak, że obaj niedługo pożegnają się z Barceloną. Umowy obu Hiszpanów obowiązują tylko do końca tego sezonu. Na razie Katalończycy nie spieszą się z rozpoczęciem negocjacji w sprawie ewentualnych prolongat.
Tymczasem prasa już informuje na temat planów "Barcy". "Diario ARA" podaje, że klub chciałby w przyszłym roku zainwestować w nowego gracza na prawą obronę. Na celowniku znalazł się Arnau Martinez.
19-latek jest jednym z odkryć tego sezonu ligi hiszpańskiej. Młody Hiszpan bardzo dobrze radzi sobie w Gironie, imponując szczególnie swoimi walorami w grze ofensywnej. W dziewięciu rozegranych spotkaniach prawy defensor strzelił dwa gole.
Barcelona mogłaby pozyskać Martineza w przystępnej cenie. W kontrakcie nastolatka zawarta jest klauzula wykupu wynosząca 20 mln euro.
Źródło: Ara.cat

Dyskusja 0