NY Red Bulls, Atlanta United i Sporting Kansas City wywalczyły awans do półfinału

New York RB
Z niedzieli na poniedziałek rozegrano rewanżowe mecze 1/4 finału fazy play-off amerykańskiej MLS. Do półfinału awansowały New York Red Bulls, Atlanta United oraz Sporting Kansas City.
Po tym, jak zawodnicy Sporting Kansas City zremisowali w pierwszym starciu na wyjeździe z Real Salt Lake 1:1, na własnym stadionie zdołali wywalczyć awans i pokonali rywali 4:2. Już w pierwszej połowie gole dla gospodarzy strzelili Diego Rubio oraz Daniel Salloi, który wpisał się na listę strzelców także w drugiej połowie. W 67. minucie karnego na gola zamienił Ilie Sanchez.
Bramki dla przyjezdnych zdobywali natomiast Sebastian Saucedo oraz Damir Kreilach.
Przewagę z pierwszego starcia utrzymali także gracze Atlanta United, którzy wygrali z New York City FC 3:1. Dwa gole na Mercedes-Benz Stadium strzelił Joseph Martinez, w 25. minucie z rzutu karnego oraz w 83. minucie. Kolejne trafienie dołożył w 42. minucie Miguel Almiron, a jedynego gola dla New York strzelił w 45. minucie Maxime Chanot.
Zwycięstwo i awans zapewnili sobie także piłkarze New York Red Bulls, którzy wygrali z Columbus Crew 3:0. Dwie bramki dla ekipy "The Metros" zdobył Daniel Royer w 73. oraz 76. minucie, a także Alex Muyl w 17. minucie.
Pierwsze mecze finałów konferencji MLS zostaną rozegrane 25 listopada, a rewanże 29 listopada. Atlanta United zmierzy się z New York Red Bulls, z kolei Sporting Kansas City zagra z Portland Timbers.