Obłędny hit Ligi Mistrzów, AC Milan pokonał PSG! Leao i Giroud poskromili mistrzów Francji [WIDEO]

Hitowy mecz AC Milanu z PSG zdecydowanie nie zawiódł oczekiwań. Emocjonujące starcie na San Siro zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.
Od początku meczu aktywny był Kylian Mbappe. W 2. minucie Francuz minął Davide Calabrię na lewym skrzydle, ale wyjechał z piłką za linię końcową.
W odpowiedzi zaatakowali gospodarze. Rafael Leao oddał strzał z dystansu, po którym Gianluigi Donnarumma bez większych problemów złapał futbolówkę. W 6. minucie Leao posłał znakomite podanie do Rubena Loftusa-Cheeka, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później paryżanie oddali pierwszy celny strzał. Mike Maignan poradził sobie z płaską próbą Mbappe.
Wynik meczu otworzył Milan Skriniar. Po rozegraniu rzutu rożnego środkowy obrońca zamknął akcję na dalszym słupku, wykorzystując zgranie Marquinhosa.
Yunus Musah mógł błyskawicznie doprowadzić do remisu. Amerykanin odnalazł się w polu karnym PSG, ale uderzył prosto w Donnarummę. W 12. minucie Rafael Leao zdobył przepiękną bramkę. Najpierw Donnarumma obronił uderzenie Giroud, ale Portugalczyk wykończył akcję przewrotką.
W 25. minucie Mbappe stanął oko w oko z Maignanem. Napastnik posłał piłkę obok słupka. Później Leao przeprowadził kolejną solową akcję zakończoną niecelnym uderzeniem. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Na początku drugiej połowy Tijjani Reijnders wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać precyzyjnego strzału. W 50. minucie bramkę głową zdobył za to Olivier Giroud, który kapitalnie wykończył centrę Theo Hernandeza.
Następnie Donnarumma uratował PSG przed utratą trzeciej bramki. Włoch sparował piłkę po groźnej próbie Theo Hernandeza z rzutu wolnego. W 85. minucie bramkarz odbił również futbolówkę po strzale Noah Okafora. W końcówce Kang-in Lee huknął w słupek.
Milan wygrał 2:1 i wskoczył na trzecie miejsce w grupowej tabeli. "Rossoneri" mają na koncie pięć punktów. PSG jest drugie z dorobkiem sześciu oczek. Liderem pozostaje Borussia Dortmund, która zgromadziła siedem punktów.
Adam Kłos07 Nov 2023 · 22:57