Oceny po meczu Polska - Francja. Bezradny Lewandowski, niepewny Kiwior, świetny Cash, dobry Zieliński

Yukihito Taguchi / PressFocus
Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 (0:1) w meczu 1/8 finału MŚ w Katarze i odpadła z turnieju. Oto, jak oceniliśmy biało-czerwonych po tym spotkaniu.
Oceny wystawiliśmy w skali 1-10. Nota wyjściowa to "5".

Wojciech Szczęsny - 5

W 12. minucie świetnie obronił strzał Tchouameniego z dystansu, później zaliczył jeszcze kilka udanych interwencji - w bramce i na przedpolu. Bez większych szans przy wszystkich straconych golach, choć przy ostatnim był naprawdę blisko.

Bartosz Bereszyński - 7

Mógł się podobać. Miał sporo pracy w obronie, ale dawał radę, a w dodatku kilka razy świetnie podłączył się do akcji ofensywnych. Gdyby Zieliński w znakomitej sytuacji trafił do siatki, miałby asystę.

Kamil Glik - 6

Pewniejszy z duetu naszych środkowych obrońców. Potwierdził, że mimo słusznego wieku nadal prezentuje dobry poziom. Minus? Być może niepotrzebnie wyskoczył z linii przy pierwszym golu dla Francuzów.

Jakub Kiwior - 4

Niestety - nie był to najlepszy występ Kiwiora. W 16. minucie tak długo zwlekał z zagraniem piłki, że odebrali mu ją Francuzi i zrobiło się groźnie. Ponadto to jemu przy pierwszym golu uciekł Giroud. Rzadko wychodziło też to, z czego jest znany - długie piłki.

Matty Cash - 7

Imponujący występ Casha. Musiał radzić sobie z rajdami Mbappe, ale naprawdę dawał radę. Nie ograniczał się też do gry na własnej połowie. Kilka razy bardzo dobrze podłączył się do ofensywy. Takiego Casha chcemy oglądać w reprezentacji.

Grzegorz Krychowiak - 5

Długo był to solidny mecz w wykonaniu Krychowiaka. Zaliczył kilka dobrych interwencji, pomagał w defensywie, dał się sfaulować, potrafił rozegrać piłkę. Zdecydowanie gorzej wyglądało to natomiast po przerwie. Wtedy zdarzały się już straty.

Piotr Zieliński - 7

W jego grze widać było sporo luzu, co od razu przełożyło się na kilka bardzo dobrych zagrań, napędzających nasze akcje. Wielka szkoda, że w znakomitej sytuacji trafił prosto w Llorisa. To mogło, i powinno, być 1:0 dla Polski.

Sebastian Szymański - 5

Zdecydowanie mniej widoczny niż Zieliński. Jeśli coś działo się w ofensywie, raczej bez wielkiego udziału pomocnika Feyenoordu. Jak zwykle rozbiegany, pomagający drużynie. I to na plus. Nie był to jednak wielki występ Szymańskiego.

Jakub Kamiński - 6

Bardzo aktywny. Po niemrawym początku zaczął grać bardziej przebojowo i mogliśmy mieć tego efekty. Był blisko zdobycia bramki, gdy dobijał strzał Zielińskiego. Potem jeszcze raz próbował zaskoczyć Llorisa, a zdarzyło mu się też efektowanie ruszyć skrzydłem czy minąć rywala "kanałem".

Przemysław Frankowski - 6

Na minus niepotrzebne ratowanie piłki przed wyjściem na aut, które mogło skończyć się fatalnie. Francuzi nie wykorzystali jednak błędu polskiego skrzydłowego. Poza tym zagraniem "Franek" grał bardzo solidnie. Dobra asekuracja w defensywie, kilkukrotne podłączenie się do ofensywy, wywalczony rzut wolny blisko pola karnego.

Robert Lewandowski - 4

Nie miał łatwego zadania, ale w kilku sytuacjach mógł zachować się lepiej. O dziwo największe zagrożenie wykreowaliśmy bez jego wielkiego udziału. Szkoda, że tak kiepsko wykonał rzut wolny, bo odległość zachęcała do celnego strzału. Często widzieliśmy go na skrzydle, gdzie nie radził sobie najlepiej. Na pocieszenie wykorzystał rzut karny, choć dopiero za drugim razem.

Arkadiusz Milik - 4

Wszedł w drugiej połowie i nie pokazał właściwie niczego dobrego. Kilka strat, niezła przewrotka (choć po spalonym) i to tyle.

Krystian Bielik - 3

Bardzo kiepska zmiana. Wszedł by pomóc, a przy drugiej bramce wracał w takim tempie, jakby przebywał na tej murawie od wczoraj.

Nicola Zalewski - 4

Podobnie jak pozostali rezerwowi, nie pomógł i wyglądał dość niepewnie.

Kamil Grosicki - 6

Choć pograł tylko chwilę, wywalczył rzut karny i kilka razy nieźle pokazał się na skrzydle.