Odrodzenie reprezentacji Holandii? "Pomarańczowi" rozbili Portugalię [VIDEO]

kivnl / shutterstock.com
Holandia wygrała z Portugalią 3:0 (3:0) w towarzyskim meczu rozegranym w poniedziałek w szwajcarskiej Genewie.
Trzykrotni wicemistrzowie świata objęli prowadzenie po jedenastu minutach gry, kiedy to Donny van de Beek zagrał w pole karne i piłkę z bliska skierował do siatki Memphis Depay.
Niespełna kwadrans przed przerwą podwyższył strzałem głową Ryan Babel, a już w doliczonym czasie pierwszej połowy efektownym wolejem popisał się Virgil van Dijk i przygotowujący się do mundialu w Rosji aktualni mistrzowie Europy przegrywali 0:3.
Po zmianie stron drużyna z Półwyspu Iberyjskiego straciła dodatkowo jednego zawodnika, po czerwonej kartce Joao Cancelo i ostatnie pół godziny musiała radzić sobie w osłabieniu. Podopieczni Fernando Santosa uniknęli jednak kompromitacji i nie dali sobie wbić kolejnych goli.
Cristiano Ronaldo i jego koledzy na MŚ 2018 zagrają w grupie B przeciwko Hiszpanii, Maroko oraz Iranowi.