Ogromna kontrowersja w barażach o mundial! "Kompromitacja. Jakim cudem to nie jest karny dla Ukrainy?" [WIDEO]

Ogromna kontrowersja w barażach o mundial! "Kompromitacja. Jakim cudem to nie jest karny dla Ukrainy?" [WIDEO]
Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 5 cze 2022 | 18:57
W niedzielny wieczór Ukraina mierzyła się na wyjeździe z Walią w barażach o mundial w Katarze. W końcówce pierwszej połowy byliśmy świadkami ogromnej kontrowersji. Wydaje się, że goście powinni otrzymać rzut karny.
Nasi wschodni sąsiedzi rozpoczęli spotkanie z Cardiff z dużym animuszem. Przez większość pierwszej połowy to oni znajdowali się w ofensywie. Nie potrafili wykorzystać jednak kolejnych okazji.
Dalsza część tekstu pod wideo
W 34. minucie to Walia wyszła na prowadzenie. Po uderzeniu Garetha Bale'a z rzutu wolnego źle zachował się Andrij Jarmołenko. Próbował wybić piłkę poza boisko, lecz pokonał własnego bramkarza.
Sześć minut później byliśmy świadkami ogromnej kontrowersji. Tym razem Jarmołenko znalazł się już w polu karnym rywali i upadł po starciu z Allenem.
Prowadzący to spotkanie Mateu Lahoz nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Powtórki pokazały jednak, że Ukrainiec wyprzedził rywala i został przez niego kopnięty.
Sytuacja była analizowana przez system VAR. Można było spodziewać się, że ostatecznie arbiter wskaże na jedenasty metr. Uznano jednak, iż wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Dziennikarze na Twitterze nie mają wątpliwości, że hiszpańscy sędziowie popełnili w tej sytuacji ogromny błąd, a Ukrainie należał się rzut karny. Jak się okazało, była to jedna z kluczowych sytuacji w całym meczu.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Walii 1:0. Pełną relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
1 - 0
Data
05 cze 2022 | 18:00 (zakończony)

Statystyki Meczu

Walia
Ukraina
33%
Posiadanie piłki
67%
9
Strzały
24
2
Strzały celne
11
5
Strzały niecelne
8
2
Strzały zablokowane
5
57
Ataki
98
35
Groźne ataki
47
2
Kartki
2
7
Faule
7
8
Rzuty wolne
9
4
Rzuty rożne
7
2
Spalone
1
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: własne

Dyskusja 82