Ogromne emocje w Londynie. Morata i Pedro wyrzuceni z boiska, Chelsea awansowała po rzutach karnych

@cfcunofficial, wikipedia
Chelsea Londyn pokonała przed własną publicznością Norwich City 5:3 po rzutach karnych w ostatnim środowym powtórzonym meczu trzeciej rundy rozgrywek o Puchar Anglii. Po 120 minutach gry było 1:1.
Na Stamford Bridge faworyzowani "The Blues" objęli prowadzenie dziesięć minut po przerwie, kiedy to Brazylijczyk Kenedy świetnie zagrał w pole karne i Belg Michy Batshuayi dokładając tylko nogę, skierował z bliska piłkę pod poprzeczkę.
"Kanarki" nie zamierzały się jednak łatwo poddawać i już w doliczonym czasie gry Szwajcar Timm Klose precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie Irlandczyk Jamal Lewis efektownym uderzeniem głową nie dał szans Wilfredo Caballero.
Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, chociaż nie brakowało okazji z jednej i drugiej strony. Dodatkowo w jej końcówce puściły nerwy Pedro i Alvaro Moracie. Obaj Hiszpanie po drugich żółtych kartkach musieli przedwcześnie opuścić murawę i nie doczekali rzutów karnych. W nich pomylił się Portugalczyk Nelson Oliveira, którego strzał wybronił Caballero i dzięki temu podopieczni Antonio Conte zagrają w czwartej rundzie rozgrywek przeciwko Newcastle United.