Ogromne zainteresowanie sprowadzeniem Krychowiaka. Słynny klub włączył się do walki o pomocnika

Ogromne zainteresowanie sprowadzeniem Krychowiaka. Słynny klub włączył się do walki o pomocnika
Tomasz Kudala / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 22 cze 2022 | 22:16
Grzegorz Krychowiak nie może narzekać na brak zainteresowania. Według portali "SDNA" oraz "Metaratings" o sprowadzenie reprezentanta Polski walczą kluby szwedzkie oraz tureckie.
Postawa Grzegorza Krychowiaka pozostaje niezmienna. Reprezentant Polski nie chce grać dla rosyjskich klubów. Sytuację ułatwia duże zainteresowanie, którym cieszy się defensywny pomocnik.
Dalsza część tekstu pod wideo
W minionym sezonie nasz doświadczony piłkarz był wypożyczony do AEK-u Ateny. Krychowiak przeniósł się tam z Kransodaru, który opuścił szybko po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę.
Teraz wydawało się, że Polak będzie skazany na powrót do rosyjskiego klubu. Sytuację uspokoiła jednak FIFA, która wyciągnęła pomocną dłoń.
Piłkarska centrala zakomunikowała, że zawodnicy z lig rosyjskich oraz ukraińskich mogą zawiesić swoje kontrakty do 30 czerwca 2023 roku. To świetna informacja dla Krychowiaka, który może teraz szukać nowego pracodawcy.
Według greckiego portalu "SDNA", sprowadzenie Polaka rozważają włodarze Malmoe. Szwedzi obawiają się jednak, czy podołają oczekiwaniom finansowym byłego piłkarza PSG.
Podobne wątpliwości mają przedstawiciele Galatasaray, które, przynajmniej według serwisu "Metaratings", również jest w grze o podpis 32-latka. Krychowiak w Rosji zarabia około 3,5 mln euro netto rocznie. W Turcji musiałby zaakceptować znaczną obniżkę.
Nie można jednak wykluczyć, że reprezentant "Biało-Czerwonych" zdecyduje się na taki krok. Czesław Michniewicz w programie na "Kanale Sportowym" podkreślił, że jego podopieczny musi znaleźć klub, który zapewni mu odpowiednie przygotowania oraz regularną grę.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: SDNA/Metaratings