Ondrej Duda pogrążył Bayern! Porażka Bawarczyków w Berlinie! [WIDEO]

daykung/Shutterstock
Hertha Berlin pokonała przed własną publicznością Bayern Monachium 2:0 (2:0) w pierwszym meczu szóstej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Olympiastadion w podstawowym składzie obrońców tytułu wybiegł na murawę Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski zaliczył całe spotkanie.
Prowadzenie miejscowym zapewnił po strzale z rzutu karnego Bośniak Vedad Ibisević. Minutę przed przerwą podwyższył Ondrej Duda. Słowak wykorzystał świetnie zagranie w polu karnym od Austriaka Valentino Lazaro i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył bezradnego Manuela Neuera.
Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście, ale wynik nie uległ już zmianie. Dzięki czwartej wygranej w sezonie "Die Alte Dame" awansowała na drugie miejsce w tabeli, zrównując się punktami z prowadzącymi Bawarczykami. Podopieczni Nico Kovaca doznali w stolicy Niemiec dopiero pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach.