Organizacyjnie... PSG. Kontrakt Christophe Galtiera został uznany za nieważny

Organizacyjnie... PSG. Kontrakt Christophe Galtiera został uznany za nieważny
screen
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 13:55
Niespodziewane kłopoty ma Christophe Galtier. "L'Équipe" ujawniło, że kontrakt trenera PSG został uznany za nieważny przez Francuski Związek Piłki Nożnej.
PSG dzisiaj rozpocznie rywalizację w nowym sezonie Ligue 1. Francuski klub musi zmagać się nie tylko z absencją Kyliana Mbappe (więcej TUTAJ), ale też problemami natury organizacyjnej.
Dalsza część tekstu pod wideo
"L'Équipe" ujawniło, że kontrakt Christophe Galtiera został uznany za nieważny. Prasa donosi, że negatywną opinię wydał Francuski Związek Piłki Nożnej, który dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentacji przedstawionej przez szkoleniowca.
Kłopoty trenera są uzasadnione. 55-latek nadal nie odnowił swojego dyplomu wydanego przez UEFA, tymczasem Francji panuje wymóg, aby odświeżać status co trzy lata.
Niespokojne nastroje tonuje jednak "RMC Sport". Tamtejsi dziennikarze informują, że Galtier nadal może wykonywać swoje obowiązki, lecz sprawę musi wyjaśnić w najbliższej przyszłości.
Nowy trener PSG, który na stanowisku zastąpił Mauricio Pochettino, poważnie podszedł do sprawy. Według mediów 55-latek już skontaktował się z odpowiednimi organizacjami, aby odnowić swój dyplom.
Pierwszym rywalem "Paryżan" w sezonie 2022/23 będzie Clermont Foot. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Christophe Galtier zasiądzie na ławce trenerskiej urzędujących mistrzów Francji.
Źródło: L'Équipe, RMC Sport

Dyskusja 25