Osiemnasta wygrana i pozycja lidera Leeds United, grał Mateusz Klich

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
Piłkarze Leeds United pokonali przed własną publicznością Swansea City 2:1 (2:0) w meczu 32. kolejki rozgrywek angielskiej Championship.
Na Elland Road w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Mateusz Klich. Pomocnika reprezentacji Polski trzynaście minut przed końcem zastąpił Jamie Shackleton.
Dwubramkowe prowadzenie do przerwy zapewnili "Pawiom" w niespełna kwadrans Szwed Pontus Jansson i Jack Harrison. Trzy minuty przed końcem kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Szkot Oliver McBurnie, ale do wyrównania zespół z Walii nie był już w stanie doprowadzić.
Trzykrotni mistrzowie Anglii po osiemnastym zwycięstwie w sezonie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. "Łabędzie" doznały natomiast drugiej porażki w trzech ostatnich spotkaniach i spadły na dwunastą lokatę w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński13 Feb 2019 · 22:45