Oskar Zawada się nie zatrzymuje. Bramka i asysta w jednym meczu [WIDEO]

Oskar Zawada zanotował kolejny bardzo dobry występ w lidze australijskiej. Napastnik Wellington Phoenix strzelił gola i zanotował asystę w zremisowanym meczu 2:2 z Brisbane Roar.
Zawada od wielu tygodni utrzymuje wysoką formę. W tym roku rozegrał 14 spotkań ligowych i tylko w trzech nie trafił do siatki.
Dziś Polak wpisał się na listę strzelców w 35. minucie. Wtedy pewnym strzałem zamienił rzut karny na gola.
W drugiej połowie Zawada do bramki dołożył asystę. Przytomne zagranie snajpera wykorzystał Yan Sasse. Wellington Phoenix ostatecznie zremisowało z Brisbane Roar 2:2.
W sumie Zawada strzelił już 14 goli w tym sezonie. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców, ustępując Jasonowi Cummingsowi (16 bramek) i Jamie'emu Maclarenowi (20 bramek).
Wellington plasuje się na piątej pozycji w tabeli. W następnej kolejce Zawada i spółka zmierzą się z WS Wanderers.
Adam Kłos16 Apr 2023 · 09:05
Źródło: Twitter