Osłabiony Juventus pokonał Lyon, Buffon obronił rzut karny

Vlad1988/Shutterstock
Grający w dziesiątkę Juventus pokonał Olympique Lyon 1:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innym spotkaniu grupy H, Sevilla wygrała z Dinamo Zagrzeb 1:0.

Olympique Lyon w starciu z Juventusem mógł pierwszy objąć prowadzenie. W 35. minucie spotkania gospodarze mieli doskonałą okazję na strzelenie gola, bowiem Leonardo Bonucci sfaulował jednego z piłkarzy francuskiego zespołu i sędzia podyktował rzut karny. Piłkę z jedenastego metra uderzał Alexandre Lacazette, jednak Gainluigi Buffon obronił jego strzał.

W 55. minucie sytuacja gości nieco się skomplikowała po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Mario Lemina. Turyńczycy musieli radzić sobie na boisku w dziesiątkę i mimo gry w osłabieniu udało im się zdobyć zwycięską bramkę. Wszystko za sprawą Juana Cuadrado, który wpisał się na listę strzelców w 76. minucie.

W innym meczu grupy H, Sevilla pokonała Dinamo Zagrzeb 1:0. Gola dla andaluzyjskiej drużyny w 37. minucie strzelił Samir Nasri. Francuz po dośrodkowaniu Mariano strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera chorwackiej drużyny.

Po trzeciej kolejce liderem grupy H jest Juventus, który ma na koncie tyle samo punktów co druga Sevilla, ale posiada lepszy bilans bramkowy. Na trzeciej pozycji plasuje się Olympique Lyon, a stawkę zamyka Dinamo Zagrzeb.

W kolejnej rundzie Juventus ponownie zmierzy się z Olympique Lyon, tym razem w Turynie. Sevilla podejmie przed własną publicznością Dinamo Zagrzeb.