Ośmiu obrońców na liście życzeń Chelsea. Wiadomo, kto jest priorytetem "The Blues"

Ośmiu obrońców na liście życzeń Chelsea. Wiadomo, kto jest priorytetem "The Blues"
Kovacev/HM CROPIX/SIPA/PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 24 maj 2022 | 12:07
Chelsea szuka wzmocnień w linii defensywy. Wiadomo, jacy piłkarze znajdują się na czele listy życzeń "The Blues".
Latem w Chelsea dojdzie do sporych zmian. Wiadomo już, że z klubu odejdzie dwóch podstawowych obrońców - Antonio Ruediger i Andreas Christensen. Niepewna jest też przyszłość innego defensora - kapitana drużyny Cesara Azpilicuety.
Dalsza część tekstu pod wideo
"The Telegraph" twierdzi, że Chelsea przygotowała już listę potencjalnych następców wymienionych piłkarzy. Jest na niej osiem nazwisk.
Angielski dziennik nie ujawnił wszystkich, ale wskazał priorytety "The Blues". Mają nimi być Jules Kounde z Sevilli i Josko Gvardiol z RB Lipsk.
Pierwszy z nich jest przymierzany do Chelsea od kilkunastu miesięcy. Londyńczycy usiłowali go kupić już latem ubiegłego roku. Transfer upadł w ostatniej chwili - po nagłej wolcie Sevilii.
Gvardiol ma dopiero 20 lat. Uznaje się go za jednego z najzdolniejszych obrońców w Europie. Chelsea docenia Chorwata przede wszystkim za umiejętność gry lewą nogą.
Zdaniem "The Telegraph" na liście życzeń Chelsea są też Pau Torres z Villarrealu i Jose Gimenez z Atletico. Klub chciałby dokonać wzmocnień niezwłocznie po zakończeniu formalności związanych ze zmianą właściciela.
Thomas Tuchel sygnalizował potrzeby także na innych pozycjach. Niemiecki szkoleniowiec chciałby nowego pomocnika i gracza do ofensywy.
Źródło: The Telegraph