Ostatni gol Karima Benzemy w Realu Madryt! Francuz udanie pożegnał się z "Królewskimi" [WIDEO]

Real Madryt zremisował 1:1 z Athletikiem. Tym samym "Królewscy" zapewnili sobie wicemistrzostwo Hiszpanii.
Po raz ostatni w barwach Realu zagrał dziś Karim Benzema. Klub kilka godzin przed meczem potwierdził rychłe odejście kapitana, któremu wygasa kontrakt.
Spotkanie mogło się zacząć doskonale dla gospodarzy z Kraju Basków. W 9. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Athletiku za zagranie ręką Toniego Kroosa. Mikel Vesga nie wykorzystał jednak tej sytuacji. Hiszpana z jedenastu metrów powstrzymał Thibaut Courtois.
W odpowiedzi zaatakowali gospodarze. Vinicius odnalazł się w polu karnym, posłał płaski strzał, ale piłkę sparował Unai Simon. W 31. minucie Courtois obronił uderzenie Yuriego Berchiche. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Początek drugiej połowy należał do gości. W 49. minucie Oihan Sancet otworzył wynik, wykorzystując błąd Daniego Ceballosa.
Do remisu doprowadził Karim Benzema. W swoim ostatnim meczu na Bernabeu wykorzystał on rzut karny. Kilkadziesiąt sekund później Francuz zszedł z boiska przy aplauzie całego stadionu.
W końcówce Real nie zdołał zapewnić sobie zwycięstwa i skończył sezon na drugim miejscu. Athletic zajął ósmą lokatę.
Villarreal - Atletico
Szansę na wicemistrzostwo straciło Atletico Madryt, które zremisowało 2:2 z Villarrealem. Wynik meczu już w 9. minucie otworzył Nicolas Jackson. Do remisu szybko zdołał doprowadzić Angel Correa, któremu asystował niezawodny w tym sezonie Antoine Griezmann.
W pierwszej połowie doszło jeszcze do sporej kontrowersji. Aissa Mandi zatrzymał ręką strzał Griezmanna, jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego.
W 56. minucie Correa skompletował dublet. Argentyńskiemu napastnikowi znów asystował Griezmann.
Od 71. minuty podopieczni Diego Simeone grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Axel Witsel. Villarreal dopiero w doliczonym czasie gry wykorzystał osłabienie rywala. Bramkę na wagę remisu zdobył Jorge Pascual.
Remis sprawił, że Atletico zakończyło sezon na trzecim miejscu. Z kolei "Żółta Łódź Podwodna" uplasowała się na piątej lokacie.
Adam Kłos04 Jun 2023 · 20:25