Wielkie reprezentacje niepewne awansu, kuriozalna sytuacja w grupie D. Ostatnia prosta eliminacji do Euro

Ostatnia prosta eliminacji do Euro. Wielkie reprezentacje niepewne awansu, kuriozalna sytuacja w grupie D
Review News
Autor: Mateusz Hawrot 16 paź 2019 | 13:36
Minione dwie kolejki eliminacji wyłoniły sześć drużyn, które mogą być już pewne awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Kilka następnych reprezentacji musi tylko postawić ostatni krok w kierunku Euro, ale nie we wszystkich grupach sytuacja jest klarowna. O przepustkę na turniej do końca muszą walczyć m.in. broniący tytułu Portugalczycy oraz Chorwaci, czyli finaliści ostatniego mundialu.
Obecnie pewniakami do udziału w historycznych mistrzostwach, bo rozgrywanych w dwunastu krajach są Polacy, Belgowie, Rosjanie, Hiszpanie, Ukraińcy i Włosi, z czego tylko dwie ostatnie kadry już zapewniły sobie zwycięstwo w grupie eliminacyjnej. Wydaje się, że w teorii najsilniejsze reprezentacje powinny łatwo dołączyć do tego elitarnego grona, bo w końcu na Euro zagrają aż 24 zespoły, ale na dziś nikt więcej nie ma stuprocentowej gwarancji. A nie ma co ukrywać, że żaden selekcjoner nie chciałby komplikować sobie życia ewentualnym uczestnictwem w marcowych barażach. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych grupach na ostatniej prostej eliminacji.

Grupa A

Wszystko wskazywało na to, że idący jak burza Anglicy będą jednymi z pierwszych oficjalnych uczestników Euro, jednak podopieczni Garetha Southgate’a skomplikowali sobie sytuację przegrywając na wyjeździe z Czechami. “Synowie Albionu” awansują na turniej w najbliższej kolejce, jeżeli pokonają u siebie słabo dysponowaną Czarnogórę.
W razie jakiejkolwiek - choć brzmi to nieprawdopodobnie - wpadki, mogą też liczyć na korzystny dla siebie wynik w starciu Czechów z Kosowem. To właśnie ten pojedynek jest kluczowy w kontekście awansu z grupy A. Drużyny walczące o drugie miejsce zmierzą się ze sobą na terenie naszych południowych sąsiadów. Zwycięzca bardzo przybliży się do Euro, choć Czesi w razie porażki zachowają jeszcze szanse na udział w mistrzostwach. Biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję zarówno jednych, jak i drugich, zapowiada się emocjonująca potyczka. W pierwszym meczu Kosowo wygrało u siebie 2:1.
***
Kto z kim w dwóch ostatnich kolejkach? Kluczowe mecze dla układu tabeli
Anglia: Czarnogóra (Dom), Kosowo (Wyjazd)

Czechy: Kosowo (D), Bułgaria (D)

Kosowo: Czechy (W), Anglia (D)

Grupa B

Choć na początku eliminacji murowanym faworytem do triumfu wydawała się Portugalia, rzeczywistość okazała się zgoła inna. Grupę w cuglach wygrali typowani do walki o drugie miejsce Ukraińcy, którzy ogrywając u siebie mistrzów Europy znów udowodnili, że wyróżnia ich niesamowita ambicja, organizacja taktyczna i przede wszystkim jakość piłkarska.
Cristiano Ronaldo i jego koledzy w teorii skomplikowali sobie drogę na Euro, bo czują na plecach oddech reprezentacji Serbii, ale w praktyce trudno się spodziewać, by problemy sprawili im Litwini lub Luksemburczycy, bo z tymi zespołami zagrają jeszcze podopieczni Fernando Santosa. Wprawdzie sporo osób może w tym miejscu przywołać zakończone bezbramkowym remisem spotkanie Francja - Luksemburg sprzed dwóch lat, ale umówmy się: taka sensacja zdarza się raz na ruski rok. Serbowie muszą liczyć na cud, a nie jest przecież powiedziane, że wygrają u siebie z rewelacyjną Ukrainą.
***
Portugalia: Litwa (D), Luksemburg (W)

Serbia: Luksemburg (D), Ukraina (D)

Grupa C

Bardzo niewiele brakowało, by to Irlandia Północna wraz z Niemcami przewodziła tabeli kosztem Holandii. Ulsterczycy sensacyjnie prowadzili z “Oranje” w bezpośrednim starciu, ale nie utrzymali prowadzenia i tym samym zminimalizowali swoje szanse na awans. Irlandczyków z Północy czeka jeszcze rewanż z Holendrami na własnym boisku i wyjazd do Niemiec, więc stoją przed zadaniem z gatunku tych niemożliwych.
Z kolei Holandia, nawet jeśli znów będzie mieć problemy z wyspiarzami, później zagra u siebie z Estonią. Na potknięcie sąsiadów i zwycięstwo w grupie z pewnością czekają Niemcy, którzy z Irlandią Północną zmierzą się na własnym boisku.
***
Holandia: Irlandia Płn. (W), Estonia (D)

Niemcy: Białoruś (D), Irlandia Płn. (D)

Irlandia Płn.: Holandia (D), Niemcy (W)

Grupa D

Sytuacja w grupie D jest kuriozalna, bo w następnej kolejce awans może sobie zapewnić nie liderująca Irlandia, a druga Dania lub trzecia Szwajcaria. Wszystko z powodu pauzy ekipy “The Boys in Green”. Wyspiarze mogą z kolei wywalczyć bilet na Euro, jeśli w ostatnim domowym spotkaniu pokonają Duńczyków. Irlandczycy skomplikowali sobie sytuację zaledwie bezbramkowo remisując w Gruzji, a następnie przegrywając w Szwajcarii.
To właśnie Helweci, choć zajmują trzecią lokatę, są najbliżej wyjazdu na mistrzostwa. Przemawia za nimi zarówno bezpośrednia potyczka głównych rywali, jak i łatwy terminarz. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wygrane Danii i Szwajcarii ze słabszymi przeciwnikami, co spowoduje, że pojedynek tych pierwszych w Irlandii będzie decydował o awansie. Trudno bowiem sobie wyobrazić potknięcie Shaqiriego i spółki na Gibraltarze.
***
Irlandia: Dania (D)

Dania: Gibraltar (D), Irlandia (W)

Szwajcaria: Gruzja (D), Gibraltar (W)

Grupa E

Tutaj w teorii nie takie małe szanse na awans mają nawet Walijczycy, co czyni tę grupę najbardziej wyrównaną przed decydującymi starciami. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że jeśli brytyjczycy wygrają dwa pozostałe spotkania, pojadą na Mistrzostwa Europy. W takiej sytuacji na pewno wyprzedzą Węgrów i muszą trzymać kciuki, by Chorwaci nie przegrali ze Słowacją.
Wicemistrzowie świata na pewno nie odpuszczą Słowakom, bo do awansu potrzebują remisu. Wszystko w swoich nogach mają także wspomniani Madziarzy. Na klasyfikację końcową mogą wpłynąć najsłabsi reprezentanci Azerbejdżanu, którzy najpierw zmierzą się z Walią, a później Słowacją. Przy takiej liczbie możliwych scenariuszy i rozwiązań tylko jedno jest pewne: gwarantowane emocje.
***
Chorwacja: Słowacja (D)

Węgry: Walia (W)

Słowacja: Chorwacja (W), Azerbejdżan (D)

Walia: Azerbejdżan (W), Węgry (D)

Grupa F

Zanim nastał czas doliczony gry w spotkaniach Szwecja-Hiszpania i Rumunia-Norwegia, sytuacja w tabeli była znacznie ciekawsza. Trafienia Hiszpanów i Norwegów w końcówce diametralnie zmieniły obraz klasyfikacji. Dzięki bramce Rodrigo, piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego mogą szykować się na mistrzostwa, a zwycięstwo w grupie powinni świętować po najbliższym meczu z Maltą.
Szwedzi i Rumuni mają czego żałować, ale taki, a nie inny obrót spraw czyni jeszcze ciekawszym nadchodzący bezpośredni pojedynek między tymi drużynami. Spotkanie w Bukareszcie przesądzi o awansie tylko w wypadku wygranej gości ze Skandynawii. Z kolei Rumuni, jeśli zatriumfują, i tak będą musieli wywieźć korzystny wynik z Hiszpanii w ostatniej kolejce, bo mało prawdopodobnym jest, by reprezentację Szwecji zatrzymały Wyspy Owcze. Choć na zakończenie eliminacji Norwegowie powinni dopisać do swojego dorobku sześć punktów, szanse i tak mają tylko teoretyczne.
***
Hiszpania: Malta (D), Rumunia (D)

Szwecja: Rumunia (W), Wyspy Owcze (D)

Rumunia: Szwecja (D), Hiszpania (W)

Norwegia: Wyspy Owcze (D), Malta (W)

Grupa G

O “polskiej” grupie wszystko już prawdopodobnie zostało napisane. Austria wprawdzie nie zapewniła sobie jeszcze awansu, ale zarówno w domowym starciu z Macedonią, jak i wyjazdowym z Łotwą będzie zdecydowanym faworytem. Pozostałym drużynom pozostaje walka o trzecią pozycję.
***
Polska: Izrael (W), Słowenia (D)

Austria: Macedonia (D), Łotwa (W)

Macedonia: Austria (W), Izrael (D)

Słowenia: Łotwa (D), Polska (W)

Izrael: Polska (D), Macedonia (W)

Grupa H

Islandia ma jeszcze matematyczne na awans, lecz w praktyce to niemożliwe, by “Wikingowie” wyszli z grupy. Kluczowa okazała się ich wrześniowa porażka w Albanii. Nawet jeśli Islandczycy ograją na wyjeździe Turków, to tamci nie powinni później mieć kłopotów z pokonaniem Andory. Faworytem do zajęcia pierwszej pozycji są Francuzi, bo czekają ich starcia z dwoma słabszymi zespołami.
***
Turcja: Islandia (D), Andora (W)

Francja: Mołdawia (D), Albania (W)

Islandia: Turcja (W), Mołdawia (W)

Grupa I

Grupa I została zdecydowanie zdominowana przez dwie najsilniejsze reprezentacje, które pewnie awansowały na przyszłoroczny turniej. Otwartą kwestią pozostaje jedynie formalny triumf na koniec eliminacji, czego bliżej są Belgowie, którzy wygrali pierwszy mecz z Rosją 3:1. W razie równej liczby punktów najpierw decyduje bilans meczów bezpośrednich, więc “Sborna” musiałaby osiągnąć wyższe zwycięstwo, co wydaje się dość mało prawdopodobne.

Grupa J

Wiele wskazuje na to, że to właśnie Finowie będą najbardziej zaskakującym uczestnikiem Euro, który wywalczył sobie prawo do gry w mistrzostwach poprzez zwykłe eliminacje. Zanim rozegrano pierwsze spotkania grupowe, Skandynawów stawiano raczej na równi z Armenią, a do zajęcia drugiej lokaty prognozowano w pierwszej kolejności Bośniaków, a w dalszej Greków. Tymczasem fiński zespół na czele z niesamowitym Teemu Pukkim zadziwił nie tylko rywali, ale też pewnie własnych kibiców i jest o włos od awansu. Wystarczy pokonać u siebie najsłabszy Liechtenstein.
Na trzecim miejscu sensacyjnie plasują się Ormianie, ale oni, wraz z Bośniakami (obie ekipy dodatkowo podejmą jeszcze wygrywających wszystko Włochów), muszą liczyć, że Finowie zmarnują życiową szansę, tracąc punkty zarówno z Liechtensteinem, jak i Grecją. A na to, patrząc na grę skandynawskiej drużyny przeciwko Armenii (3:0), są takie szanse, jak na występ w ich barwach Janne Ahonena.
***
Finlandia: Liechtenstein (D), Grecja (W)

Armenia: Grecja (D), Włochy (W)

BiH: Włochy (D), Liechtenstein (W)
***
Z powodu nowych przepisów gwarantujących udział w Euro także poprzez Ligę Narodów, kilka drużyn w razie braku sukcesu w eliminacjach, otrzyma drugą szansę na awans podczas marcowych meczów barażowych. Pewne uczestnictwa w barażach są obecnie reprezentacje Szkocji, Gruzji oraz Białorusi. UEFA stworzyła taki system kwalifikacyjny, że trzeba się naprawdę postarać, by nie pojechać na Mistrzostwa Europy.
Mateusz Hawrot
author picture

Mateusz Hawrot

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Źródło: własne

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

1145 PLN

Zakład bez ryzyka 100 125 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 1000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Dyskusja 38

17 paź 2019 | 19:40
0
Fajnie by było jakby Kosowo ?? wywalczyło awans! Dalej Brazylia Bałkanów!
17 paź 2019 | 00:02
0
Świetny artykuł
16 paź 2019 | 21:31
0
Najbardziej zaskakuje mnie postawa Kosowa, pozycja Turków, no i Finlandii też trzeba oddać że nikt się ich na Euro raczej nie spodziewał a teraz są tak blisko. Serbowie moim zdaniem nie mają już o czym marzyć, a Walia - Węgry zapowiada się na ciekawy mecz o wszystko.
16 paź 2019 | 19:56
0
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 18:46
(Edytowany)
Patrząc na te grupy nie tylko nasza jest słaba. Mała dygresja. Zamiast wymyślać jakąś dziwną Ligę Narodów mogli zmniejszyć ilość grup. Byłoby więcej meczów, więcej ciekawych spotkań bo teraz w niektórych grupach to nie ma takich zbyt wiele lub zgoła wcale
0
Patrząc na te grupy nie tylko nasza jest słaba. Mała dygresja. Zamiast wymyślać jakąś dziwną Ligę Narodów mogli zmniejszyć ilość grup. Większe grupy, więcej meczów i więcej ciekawych spotkań bo teraz w niektórych grupach to nie ma takich zbyt wiele lub zgoła wcale
16 paź 2019 | 18:02
0
Portugalia jest sobie sama winna, bo jak był Brzeczek do wzięcia to pzrespali moment zamiast jechać do Płocka z wielką ofertą. Mieliby awans na dwie kolejki przed końcem
16 paź 2019 | 17:58
0
Redaktor niestety niedoinformowany Liga Narodow. Baraze sa w Marcu i takie druzyny jak Kosowo w grupie D z ligi narodow ma szanse na awans na euro 2020 jezeli wygra w polfinale i finale swojej grupy. Podobnie ze Szkocja, macedonia, serbia, bosnia, szwecja, portugalia, szwajcaria bo wygrali swoje grupy, ogolnie wpiszcie sobie Grupy Ligi Narodow. Jest A B C D, A ma 3 grupy a reszta czyli B C D ma po 4 grupy. Zwyciezca tych poszczegolnych grup gra baraze w Marcu czyli w grupie D grupy wygrali Macedonia, Bialorus, Gruzja i Kosovo, graja polfinal a pozniej final o awans na euro.
16 paź 2019 | 17:37
0
Piękny awans, 3 mecze i dom, ciągle to samo :|
16 paź 2019 | 23:28
0
Co ciagle to samo ??? Poprzednie euro bylo dla nas bardzo udane. Dotarlismy do cwiercfinalow, przegralismy tylko jeden mecz, po karnych z mistrzem europy. Wiec skoncz pierdolic ziomek.
16 paź 2019 | 16:26
0
Coś czuję, że Hiszpania nie powojuje z tym trenerem na Euro.
16 paź 2019 | 16:09
0
Beka z Bułgarii i Grecji
16 paź 2019 | 16:07
0
UEFA stworzyła taki system kwalifikacyjny, że trzeba się naprawdę postarać, by nie pojechać na Mistrzostwa Europy.

A Boniek dalej będzie się podniecał wykonanym zadaniem eh...
16 paź 2019 | 15:45
0
"Faworytem do zajęcia pierwszej pozycji są Francuzi, bo czekają ich starcia z dwoma najsłabszymi zespołami."
Francja: Mołdawia (D), Albania (W)
Mi się osobiście wydaje, że to Mołdawia i Andora są najsłabsze,a nie Albania.
16 paź 2019 | 16:00
0
dokładnie, powinno być "słabymi"
16 paź 2019 | 15:34
0
Ukraina, Irlandia i Turcja - zaskoczenie
16 paź 2019 | 15:20
0
Kosowo chyba największym zaskoczeniem eliminacji. Co prawda 2 miejsca w grupie raczej nie zajmą, ale jest jeszcze Liga Narodów więc daję im duże szanse :)
16 paź 2019 | 15:09
0
Jaka tam kuriozalna źle grają to nie mają ptk potrzebnych do awansu
16 paź 2019 | 15:00
0
Portugalia ma zapewnione miejsce na euro bo wygrała lige narodów
16 paź 2019 | 15:05
0
Nie ma, to tak nie działa. Ma zapewnione baraże tylko
16 paź 2019 | 15:58
0
..."Dobre wyniki w Lidze Narodów sprawiają jednak, że ekipa z Cristiano Ronaldo na czele na pewno zagra w barażach o awans do Euro 2020. Wezmą w nich udział po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów, które nie uzyskały awansu na mistrzostwa z kwalifikacji. Jeśli zdarzy się tak, że w dywizji będą mniej niż cztery drużyny (bo np. pozostałe już awansowały), to miniturniej zostanie uzupełniony o drużynę bez prawa do gry w barażach z niższej dywizji. W barażach w każdej dywizji zostaną rozegrane dwa półfinały, a potem zwycięzcy zmierzą się ze sobą w meczu finałowym (gospodarz będzie losowany). Zwycięzca każdego z czterech finałów wywalczy prawo startu w mistrzostwach Europy. Mecze zostaną rozegrane w dniach 26-31 marca 2020 roku. "...
16 paź 2019 | 14:50
0
A Portugalia czasem nie ma już awansu dzięki wygraniu Ligi Narodów?
16 paź 2019 | 14:52
0
też tego szukałem po necie i się nie doszukałem a ostanio tu pisałem i ktoś odpisał, że może trafić do baraży.
16 paź 2019 | 15:59
0
..."Dobre wyniki w Lidze Narodów sprawiają jednak, że ekipa z Cristiano Ronaldo na czele na pewno zagra w barażach o awans do Euro 2020. Wezmą w nich udział po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów, które nie uzyskały awansu na mistrzostwa z kwalifikacji. Jeśli zdarzy się tak, że w dywizji będą mniej niż cztery drużyny (bo np. pozostałe już awansowały), to miniturniej zostanie uzupełniony o drużynę bez prawa do gry w barażach z niższej dywizji. W barażach w każdej dywizji zostaną rozegrane dwa półfinały, a potem zwycięzcy zmierzą się ze sobą w meczu finałowym (gospodarz będzie losowany). Zwycięzca każdego z czterech finałów wywalczy prawo startu w mistrzostwach Europy. Mecze zostaną rozegrane w dniach 26-31 marca 2020 roku. "...
16 paź 2019 | 17:54
0
Nie ma awansu. Baraze Ligi Narodow odbeda sie w Marcu i to wtedy beda grac polfinaly i final o euro2020 wiec moze tak byc ze trzecia druzyna grupy moze awansowac.
16 paź 2019 | 19:08
0
Jeżeli to prawda to bezsens bo półfinały i finał LN były już grane a teraz będą grane drugie razem z zwycięzcami niższych dywizji? Bzdura jakaś chyba to nieprzemyślane.
16 paź 2019 | 21:22
0
Dzięki temu nie, ale rozjadą Litwe i Luksemburg bez problemu więc w zasadzie gwarancja baraży i tak im się nie przyda.
16 paź 2019 | 14:14
0
Hiszpania ma już awans bo jak sami zaznaczyliście Szwecja gra z Rumunią i ktoś z nich straci punkty.
16 paź 2019 | 14:36
0
Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi, błąd poprawiony. Pozdrawiam, MH.
16 paź 2019 | 13:56
0
Że niby która "wielka reprezentacja jest niepewna awansu"? Portugalia, która ma przed sobą trudny wyjazd w Luksemburgu?
Obecny system eliminacji każe nam się ekscytować zmaganiami Armenii z Bośnią, co jest trudne pewnie nawet dla osób fetujących wielkie wiktorie z Łotwą.
16 paź 2019 | 14:02
0
nie chodzi chyba ze ma ktos nieawansowac tylko jest na dana chwile niepewny awansu. a co do drugiej czesci zdania to prawda, uefa glupsza z kazdym rokiem
16 paź 2019 | 14:51
0
z tej grupy to raczej meczem Finlandii z Liechteinsteinem, bo wygrywając Finladnia pieczętuje awans.
16 paź 2019 | 15:19
0
Mistrz Europy nie wygra swojej grupy, tak słabe drużyny grają w eliminacjach.
16 paź 2019 | 13:51
0
To nie mistrzostwa Europy, a mistrzostwa zenady i tandety. Ciekawe którego kibica stać na to żeby latać za swoją reprezentacją co trzy dni? Do tego awanse chłopców do bicia bo powiekszyli pulę drużyn. To będzie fiasko organizacyjne jak i sportowe.
16 paź 2019 | 14:00
(Edytowany)
Tandety? Jak najbardziej. Ale taka tandeta się sprzedaje.

Tylko popatrz na te wszystkie orgazmy po bojach z Macedonią czy Łotwą. Rozbicie Izraela, pląsy w rytm przebojów Sławomira i jakiś smakowy twit Zibiego - suwerenowi nic do szczęścia nie potrzeba.

Sport masowy to przemysł rozrywkowy i jego pauperyzacja niestety przyspiesza. Już od dobrej dekady przerwa reprezentacyjna to coś, co trzeba przecierpieć do powrotu dobrej piłki ligowej.
0
Tandety? Jak najbardziej. Ale taka tandeta się sprzedaje.

Tylko popatrz na te wszystkie orgazmy po bojach z Macedonią czy Łotwą. Rozbicie Izraela, pląsy w rytm przebojów Sławomira i jakiś smakowy twit Zibiego - suwerenowi nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Sport masowy to przemysł rozrywkowy i jego pauperyzacja niestety przyspiesza. Już od dobrej dekady przerwa reprezentacyjna to coś, co trzeba przecierpieć do powrotu dobrej piłki ligowej.
16 paź 2019 | 17:23
0
Ojkofobia mocno?. Mecze reprezentacji to święto w każdym kraju zainteresowanym piłką.Idź gdzie indziej leczyć swoje kompleksy.
16 paź 2019 | 15:23
0
Jak widać takiego "kibica' jak ty nie stać i masz o to ból dupska nigdy pewnie nie byłeś na wyjeździe nawet górnika XD
17 paź 2019 | 02:27
0
Nie jestem żadnym kibicem, a sympatykiem. Poza tym wolę wakacje na Malediwy lub Bahamas niż jeździć za 25 cymbalami co jedyne co im się udało w życiu zrobić, to kopnac 4 razy w życiu w piłkę. Gratuluję jeśli masz odmienne zdanie, na otarcie łez zostanie ci zaśpiewać "nic się nie stało", a ja leżąc w słońcu nawet o tej tandetnej reprezentacji nie pomyślę.
16 paź 2019 | 19:10
0
Idzie za tym gruby hajs dla chociażby linii lotniczych. W siatkówce już dawno o tym pomyśleli bo tam takiego grubego hajsu jak w piłce nie ma.

Strzelcy - Eliminacje Mistrzostw Europy

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

1145 PLN

Zakład bez ryzyka 100 125 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 1000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550