W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Wielkie reprezentacje niepewne awansu, kuriozalna sytuacja w grupie D. Ostatnia prosta eliminacji do Euro

EURO 2020 logo
Źródło zdjęcia: Review News

Minione dwie kolejki eliminacji wyłoniły sześć drużyn, które mogą być już pewne awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Kilka następnych reprezentacji musi tylko postawić ostatni krok w kierunku Euro, ale nie we wszystkich grupach sytuacja jest klarowna. O przepustkę na turniej do końca muszą walczyć m.in. broniący tytułu Portugalczycy oraz Chorwaci, czyli finaliści ostatniego mundialu.

Obecnie pewniakami do udziału w historycznych mistrzostwach, bo rozgrywanych w dwunastu krajach są Polacy, Belgowie, Rosjanie, Hiszpanie, Ukraińcy i Włosi, z czego tylko dwie ostatnie kadry już zapewniły sobie zwycięstwo w grupie eliminacyjnej. Wydaje się, że w teorii najsilniejsze reprezentacje powinny łatwo dołączyć do tego elitarnego grona, bo w końcu na Euro zagrają aż 24 zespoły, ale na dziś nikt więcej nie ma stuprocentowej gwarancji. A nie ma co ukrywać, że żaden selekcjoner nie chciałby komplikować sobie życia ewentualnym uczestnictwem w marcowych barażach. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja w poszczególnych grupach na ostatniej prostej eliminacji.

Grupa A

Grupa A eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy A

Wszystko wskazywało na to, że idący jak burza Anglicy będą jednymi z pierwszych oficjalnych uczestników Euro, jednak podopieczni Garetha Southgate’a skomplikowali sobie sytuację przegrywając na wyjeździe z Czechami. “Synowie Albionu” awansują na turniej w najbliższej kolejce, jeżeli pokonają u siebie słabo dysponowaną Czarnogórę.

W razie jakiejkolwiek - choć brzmi to nieprawdopodobnie - wpadki, mogą też liczyć na korzystny dla siebie wynik w starciu Czechów z Kosowem. To właśnie ten pojedynek jest kluczowy w kontekście awansu z grupy A. Drużyny walczące o drugie miejsce zmierzą się ze sobą na terenie naszych południowych sąsiadów. Zwycięzca bardzo przybliży się do Euro, choć Czesi w razie porażki zachowają jeszcze szanse na udział w mistrzostwach. Biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję zarówno jednych, jak i drugich, zapowiada się emocjonująca potyczka. W pierwszym meczu Kosowo wygrało u siebie 2:1.

***

Kto z kim w dwóch ostatnich kolejkach? Kluczowe mecze dla układu tabeli

Anglia: Czarnogóra (Dom), Kosowo (Wyjazd)
Czechy: Kosowo (D), Bułgaria (D)
Kosowo: Czechy (W), Anglia (D)

Grupa B

Grupa B eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy B

Choć na początku eliminacji murowanym faworytem do triumfu wydawała się Portugalia, rzeczywistość okazała się zgoła inna. Grupę w cuglach wygrali typowani do walki o drugie miejsce Ukraińcy, którzy ogrywając u siebie mistrzów Europy znów udowodnili, że wyróżnia ich niesamowita ambicja, organizacja taktyczna i przede wszystkim jakość piłkarska.

Cristiano Ronaldo i jego koledzy w teorii skomplikowali sobie drogę na Euro, bo czują na plecach oddech reprezentacji Serbii, ale w praktyce trudno się spodziewać, by problemy sprawili im Litwini lub Luksemburczycy, bo z tymi zespołami zagrają jeszcze podopieczni Fernando Santosa. Wprawdzie sporo osób może w tym miejscu przywołać zakończone bezbramkowym remisem spotkanie Francja - Luksemburg sprzed dwóch lat, ale umówmy się: taka sensacja zdarza się raz na ruski rok. Serbowie muszą liczyć na cud, a nie jest przecież powiedziane, że wygrają u siebie z rewelacyjną Ukrainą.

***

Portugalia: Litwa (D), Luksemburg (W)
Serbia: Luksemburg (D), Ukraina (D)

Grupa C

Grupa C eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy C

Bardzo niewiele brakowało, by to Irlandia Północna wraz z Niemcami przewodziła tabeli kosztem Holandii. Ulsterczycy sensacyjnie prowadzili z “Oranje” w bezpośrednim starciu, ale nie utrzymali prowadzenia i tym samym zminimalizowali swoje szanse na awans. Irlandczyków z Północy czeka jeszcze rewanż z Holendrami na własnym boisku i wyjazd do Niemiec, więc stoją przed zadaniem z gatunku tych niemożliwych.

Z kolei Holandia, nawet jeśli znów będzie mieć problemy z wyspiarzami, później zagra u siebie z Estonią. Na potknięcie sąsiadów i zwycięstwo w grupie z pewnością czekają Niemcy, którzy z Irlandią Północną zmierzą się na własnym boisku.

***

Holandia: Irlandia Płn. (W), Estonia (D)
Niemcy: Białoruś (D), Irlandia Płn. (D)
Irlandia Płn.: Holandia (D), Niemcy (W)

Grupa D

Grupa D eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy D

Sytuacja w grupie D jest kuriozalna, bo w następnej kolejce awans może sobie zapewnić nie liderująca Irlandia, a druga Dania lub trzecia Szwajcaria. Wszystko z powodu pauzy ekipy “The Boys in Green”. Wyspiarze mogą z kolei wywalczyć bilet na Euro, jeśli w ostatnim domowym spotkaniu pokonają Duńczyków. Irlandczycy skomplikowali sobie sytuację zaledwie bezbramkowo remisując w Gruzji, a następnie przegrywając w Szwajcarii.

To właśnie Helweci, choć zajmują trzecią lokatę, są najbliżej wyjazdu na mistrzostwa. Przemawia za nimi zarówno bezpośrednia potyczka głównych rywali, jak i łatwy terminarz. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wygrane Danii i Szwajcarii ze słabszymi przeciwnikami, co spowoduje, że pojedynek tych pierwszych w Irlandii będzie decydował o awansie. Trudno bowiem sobie wyobrazić potknięcie Shaqiriego i spółki na Gibraltarze.

***

Irlandia: Dania (D)
Dania: Gibraltar (D), Irlandia (W)
Szwajcaria: Gruzja (D), Gibraltar (W)

Grupa E

Grupa E eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy E

Tutaj w teorii nie takie małe szanse na awans mają nawet Walijczycy, co czyni tę grupę najbardziej wyrównaną przed decydującymi starciami. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że jeśli brytyjczycy wygrają dwa pozostałe spotkania, pojadą na Mistrzostwa Europy. W takiej sytuacji na pewno wyprzedzą Węgrów i muszą trzymać kciuki, by Chorwaci nie przegrali ze Słowacją.

Wicemistrzowie świata na pewno nie odpuszczą Słowakom, bo do awansu potrzebują remisu. Wszystko w swoich nogach mają także wspomniani Madziarzy. Na klasyfikację końcową mogą wpłynąć najsłabsi reprezentanci Azerbejdżanu, którzy najpierw zmierzą się z Walią, a później Słowacją. Przy takiej liczbie możliwych scenariuszy i rozwiązań tylko jedno jest pewne: gwarantowane emocje.

***

Chorwacja: Słowacja (D)
Węgry: Walia (W)
Słowacja: Chorwacja (W), Azerbejdżan (D)
Walia: Azerbejdżan (W), Węgry (D)

Grupa F

Grupa F eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy F

Zanim nastał czas doliczony gry w spotkaniach Szwecja-Hiszpania i Rumunia-Norwegia, sytuacja w tabeli była znacznie ciekawsza. Trafienia Hiszpanów i Norwegów w końcówce diametralnie zmieniły obraz klasyfikacji. Dzięki bramce Rodrigo, piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego mogą szykować się na mistrzostwa, a zwycięstwo w grupie powinni świętować po najbliższym meczu z Maltą.

Szwedzi i Rumuni mają czego żałować, ale taki, a nie inny obrót spraw czyni jeszcze ciekawszym nadchodzący bezpośredni pojedynek między tymi drużynami. Spotkanie w Bukareszcie przesądzi o awansie tylko w wypadku wygranej gości ze Skandynawii. Z kolei Rumuni, jeśli zatriumfują, i tak będą musieli wywieźć korzystny wynik z Hiszpanii w ostatniej kolejce, bo mało prawdopodobnym jest, by reprezentację Szwecji zatrzymały Wyspy Owcze. Choć na zakończenie eliminacji Norwegowie powinni dopisać do swojego dorobku sześć punktów, szanse i tak mają tylko teoretyczne.

***

Hiszpania: Malta (D), Rumunia (D)
Szwecja: Rumunia (W), Wyspy Owcze (D)
Rumunia: Szwecja (D), Hiszpania (W)
Norwegia: Wyspy Owcze (D), Malta (W)

Grupa G

Grupa G eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy G

O “polskiej” grupie wszystko już prawdopodobnie zostało napisane. Austria wprawdzie nie zapewniła sobie jeszcze awansu, ale zarówno w domowym starciu z Macedonią, jak i wyjazdowym z Łotwą będzie zdecydowanym faworytem. Pozostałym drużynom pozostaje walka o trzecią pozycję.

***

Polska: Izrael (W), Słowenia (D)
Austria: Macedonia (D), Łotwa (W)
Macedonia: Austria (W), Izrael (D)
Słowenia: Łotwa (D), Polska (W)
Izrael: Polska (D), Macedonia (W)

Grupa H

Grupa H eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy H

Islandia ma jeszcze matematyczne na awans, lecz w praktyce to niemożliwe, by “Wikingowie” wyszli z grupy. Kluczowa okazała się ich wrześniowa porażka w Albanii. Nawet jeśli Islandczycy ograją na wyjeździe Turków, to tamci nie powinni później mieć kłopotów z pokonaniem Andory. Faworytem do zajęcia pierwszej pozycji są Francuzi, bo czekają ich starcia z dwoma słabszymi zespołami.

***

Turcja: Islandia (D), Andora (W)
Francja: Mołdawia (D), Albania (W)
Islandia: Turcja (W), Mołdawia (W)

Grupa I

Grupa I eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy I

Grupa I została zdecydowanie zdominowana przez dwie najsilniejsze reprezentacje, które pewnie awansowały na przyszłoroczny turniej. Otwartą kwestią pozostaje jedynie formalny triumf na koniec eliminacji, czego bliżej są Belgowie, którzy wygrali pierwszy mecz z Rosją 3:1. W razie równej liczby punktów najpierw decyduje bilans meczów bezpośrednich, więc “Sborna” musiałaby osiągnąć wyższe zwycięstwo, co wydaje się dość mało prawdopodobne.

Grupa J

Grupa J eliminacje
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Tabela grupy J

Wiele wskazuje na to, że to właśnie Finowie będą najbardziej zaskakującym uczestnikiem Euro, który wywalczył sobie prawo do gry w mistrzostwach poprzez zwykłe eliminacje. Zanim rozegrano pierwsze spotkania grupowe, Skandynawów stawiano raczej na równi z Armenią, a do zajęcia drugiej lokaty prognozowano w pierwszej kolejności Bośniaków, a w dalszej Greków. Tymczasem fiński zespół na czele z niesamowitym Teemu Pukkim zadziwił nie tylko rywali, ale też pewnie własnych kibiców i jest o włos od awansu. Wystarczy pokonać u siebie najsłabszy Liechtenstein.

Na trzecim miejscu sensacyjnie plasują się Ormianie, ale oni, wraz z Bośniakami (obie ekipy dodatkowo podejmą jeszcze wygrywających wszystko Włochów), muszą liczyć, że Finowie zmarnują życiową szansę, tracąc punkty zarówno z Liechtensteinem, jak i Grecją. A na to, patrząc na grę skandynawskiej drużyny przeciwko Armenii (3:0), są takie szanse, jak na występ w ich barwach Janne Ahonena.

***

Finlandia: Liechtenstein (D), Grecja (W)
Armenia: Grecja (D), Włochy (W)
BiH: Włochy (D), Liechtenstein (W)

***

Z powodu nowych przepisów gwarantujących udział w Euro także poprzez Ligę Narodów, kilka drużyn w razie braku sukcesu w eliminacjach, otrzyma drugą szansę na awans podczas marcowych meczów barażowych. Pewne uczestnictwa w barażach są obecnie reprezentacje Szkocji, Gruzji oraz Białorusi. UEFA stworzyła taki system kwalifikacyjny, że trzeba się naprawdę postarać, by nie pojechać na Mistrzostwa Europy.

Mateusz Hawrot

Źródło: własne
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

38
17 paź 2019 | 19:40
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Fajnie by było jakby Kosowo 🇽🇰 wywalczyło awans! Dalej Brazylia Bałkanów!
17 paź 2019 | 00:02
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Świetny artykuł
16 paź 2019 | 21:31
+10
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Najbardziej zaskakuje mnie postawa Kosowa, pozycja Turków, no i Finlandii też trzeba oddać że nikt się ich na Euro raczej nie spodziewał a teraz są tak blisko. Serbowie moim zdaniem nie mają już o czym marzyć, a Walia - Węgry zapowiada się na ciekawy mecz o wszystko.
16 paź 2019 | 19:56
Komentarz usunięty
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Komentarz usunięty
16 paź 2019 | 18:46
(Edytowany)
Patrząc na te grupy nie tylko nasza jest słaba. Mała dygresja. Zamiast wymyślać jakąś dziwną Ligę Narodów mogli zmniejszyć ilość grup. Byłoby więcej meczów, więcej ciekawych spotkań bo teraz w niektórych grupach to nie ma takich zbyt wiele lub zgoła wcale
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Patrząc na te grupy nie tylko nasza jest słaba. Mała dygresja. Zamiast wymyślać jakąś dziwną Ligę Narodów mogli zmniejszyć ilość grup. Większe grupy, więcej meczów i więcej ciekawych spotkań bo teraz w niektórych grupach to nie ma takich zbyt wiele lub zgoła wcale
16 paź 2019 | 18:02
+43
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Portugalia jest sobie sama winna, bo jak był Brzeczek do wzięcia to pzrespali moment zamiast jechać do Płocka z wielką ofertą. Mieliby awans na dwie kolejki przed końcem
16 paź 2019 | 17:58
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Redaktor niestety niedoinformowany Liga Narodow. Baraze sa w Marcu i takie druzyny jak Kosowo w grupie D z ligi narodow ma szanse na awans na euro 2020 jezeli wygra w polfinale i finale swojej grupy. Podobnie ze Szkocja, macedonia, serbia, bosnia, szwecja, portugalia, szwajcaria bo wygrali swoje grupy, ogolnie wpiszcie sobie Grupy Ligi Narodow. Jest A B C D, A ma 3 grupy a reszta czyli B C D ma po 4 grupy. Zwyciezca tych poszczegolnych grup gra baraze w Marcu czyli w grupie D grupy wygrali Macedonia, Bialorus, Gruzja i Kosovo, graja polfinal a pozniej final o awans na euro.
16 paź 2019 | 17:37
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Piękny awans, 3 mecze i dom, ciągle to samo :|
16 paź 2019 | 23:28
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Co ciagle to samo ??? Poprzednie euro bylo dla nas bardzo udane. Dotarlismy do cwiercfinalow, przegralismy tylko jeden mecz, po karnych z mistrzem europy. Wiec skoncz pierdolic ziomek.
16 paź 2019 | 16:26
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Coś czuję, że Hiszpania nie powojuje z tym trenerem na Euro.
16 paź 2019 | 16:09
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Beka z Bułgarii i Grecji
16 paź 2019 | 16:07
+54
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
UEFA stworzyła taki system kwalifikacyjny, że trzeba się naprawdę postarać, by nie pojechać na Mistrzostwa Europy.

A Boniek dalej będzie się podniecał wykonanym zadaniem eh...
16 paź 2019 | 15:45
+20
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"Faworytem do zajęcia pierwszej pozycji są Francuzi, bo czekają ich starcia z dwoma najsłabszymi zespołami."
Francja: Mołdawia (D), Albania (W)
Mi się osobiście wydaje, że to Mołdawia i Andora są najsłabsze,a nie Albania.
16 paź 2019 | 16:00
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
dokładnie, powinno być "słabymi"
16 paź 2019 | 15:34
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ukraina, Irlandia i Turcja - zaskoczenie
16 paź 2019 | 15:20
+28
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Kosowo chyba największym zaskoczeniem eliminacji. Co prawda 2 miejsca w grupie raczej nie zajmą, ale jest jeszcze Liga Narodów więc daję im duże szanse :)
16 paź 2019 | 15:09
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jaka tam kuriozalna źle grają to nie mają ptk potrzebnych do awansu
16 paź 2019 | 15:00
-10
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Portugalia ma zapewnione miejsce na euro bo wygrała lige narodów
16 paź 2019 | 15:05
+13
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nie ma, to tak nie działa. Ma zapewnione baraże tylko
16 paź 2019 | 15:58
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
..."Dobre wyniki w Lidze Narodów sprawiają jednak, że ekipa z Cristiano Ronaldo na czele na pewno zagra w barażach o awans do Euro 2020. Wezmą w nich udział po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów, które nie uzyskały awansu na mistrzostwa z kwalifikacji. Jeśli zdarzy się tak, że w dywizji będą mniej niż cztery drużyny (bo np. pozostałe już awansowały), to miniturniej zostanie uzupełniony o drużynę bez prawa do gry w barażach z niższej dywizji. W barażach w każdej dywizji zostaną rozegrane dwa półfinały, a potem zwycięzcy zmierzą się ze sobą w meczu finałowym (gospodarz będzie losowany). Zwycięzca każdego z czterech finałów wywalczy prawo startu w mistrzostwach Europy. Mecze zostaną rozegrane w dniach 26-31 marca 2020 roku. "...
16 paź 2019 | 14:50
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A Portugalia czasem nie ma już awansu dzięki wygraniu Ligi Narodów?
16 paź 2019 | 14:52
+6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
też tego szukałem po necie i się nie doszukałem a ostanio tu pisałem i ktoś odpisał, że może trafić do baraży.
16 paź 2019 | 15:59
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
..."Dobre wyniki w Lidze Narodów sprawiają jednak, że ekipa z Cristiano Ronaldo na czele na pewno zagra w barażach o awans do Euro 2020. Wezmą w nich udział po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji Ligi Narodów, które nie uzyskały awansu na mistrzostwa z kwalifikacji. Jeśli zdarzy się tak, że w dywizji będą mniej niż cztery drużyny (bo np. pozostałe już awansowały), to miniturniej zostanie uzupełniony o drużynę bez prawa do gry w barażach z niższej dywizji. W barażach w każdej dywizji zostaną rozegrane dwa półfinały, a potem zwycięzcy zmierzą się ze sobą w meczu finałowym (gospodarz będzie losowany). Zwycięzca każdego z czterech finałów wywalczy prawo startu w mistrzostwach Europy. Mecze zostaną rozegrane w dniach 26-31 marca 2020 roku. "...
16 paź 2019 | 17:54
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nie ma awansu. Baraze Ligi Narodow odbeda sie w Marcu i to wtedy beda grac polfinaly i final o euro2020 wiec moze tak byc ze trzecia druzyna grupy moze awansowac.
16 paź 2019 | 19:08
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jeżeli to prawda to bezsens bo półfinały i finał LN były już grane a teraz będą grane drugie razem z zwycięzcami niższych dywizji? Bzdura jakaś chyba to nieprzemyślane.
16 paź 2019 | 21:22
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dzięki temu nie, ale rozjadą Litwe i Luksemburg bez problemu więc w zasadzie gwarancja baraży i tak im się nie przyda.
16 paź 2019 | 14:14
+30
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Hiszpania ma już awans bo jak sami zaznaczyliście Szwecja gra z Rumunią i ktoś z nich straci punkty.
16 paź 2019 | 14:36
+38
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi, błąd poprawiony. Pozdrawiam, MH.
16 paź 2019 | 13:56
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Że niby która "wielka reprezentacja jest niepewna awansu"? Portugalia, która ma przed sobą trudny wyjazd w Luksemburgu?
Obecny system eliminacji każe nam się ekscytować zmaganiami Armenii z Bośnią, co jest trudne pewnie nawet dla osób fetujących wielkie wiktorie z Łotwą.
16 paź 2019 | 14:02
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
nie chodzi chyba ze ma ktos nieawansowac tylko jest na dana chwile niepewny awansu. a co do drugiej czesci zdania to prawda, uefa glupsza z kazdym rokiem
16 paź 2019 | 14:51
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
z tej grupy to raczej meczem Finlandii z Liechteinsteinem, bo wygrywając Finladnia pieczętuje awans.
16 paź 2019 | 15:19
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Mistrz Europy nie wygra swojej grupy, tak słabe drużyny grają w eliminacjach.
16 paź 2019 | 13:51
-3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
To nie mistrzostwa Europy, a mistrzostwa zenady i tandety. Ciekawe którego kibica stać na to żeby latać za swoją reprezentacją co trzy dni? Do tego awanse chłopców do bicia bo powiekszyli pulę drużyn. To będzie fiasko organizacyjne jak i sportowe.
16 paź 2019 | 14:00
(Edytowany)
Tandety? Jak najbardziej. Ale taka tandeta się sprzedaje.

Tylko popatrz na te wszystkie orgazmy po bojach z Macedonią czy Łotwą. Rozbicie Izraela, pląsy w rytm przebojów Sławomira i jakiś smakowy twit Zibiego - suwerenowi nic do szczęścia nie potrzeba.

Sport masowy to przemysł rozrywkowy i jego pauperyzacja niestety przyspiesza. Już od dobrej dekady przerwa reprezentacyjna to coś, co trzeba przecierpieć do powrotu dobrej piłki ligowej.
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tandety? Jak najbardziej. Ale taka tandeta się sprzedaje.

Tylko popatrz na te wszystkie orgazmy po bojach z Macedonią czy Łotwą. Rozbicie Izraela, pląsy w rytm przebojów Sławomira i jakiś smakowy twit Zibiego - suwerenowi nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Sport masowy to przemysł rozrywkowy i jego pauperyzacja niestety przyspiesza. Już od dobrej dekady przerwa reprezentacyjna to coś, co trzeba przecierpieć do powrotu dobrej piłki ligowej.
16 paź 2019 | 17:23
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ojkofobia mocno?. Mecze reprezentacji to święto w każdym kraju zainteresowanym piłką.Idź gdzie indziej leczyć swoje kompleksy.
16 paź 2019 | 15:23
-4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jak widać takiego "kibica' jak ty nie stać i masz o to ból dupska nigdy pewnie nie byłeś na wyjeździe nawet górnika XD
17 paź 2019 | 02:27
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nie jestem żadnym kibicem, a sympatykiem. Poza tym wolę wakacje na Malediwy lub Bahamas niż jeździć za 25 cymbalami co jedyne co im się udało w życiu zrobić, to kopnac 4 razy w życiu w piłkę. Gratuluję jeśli masz odmienne zdanie, na otarcie łez zostanie ci zaśpiewać "nic się nie stało", a ja leżąc w słońcu nawet o tej tandetnej reprezentacji nie pomyślę.
16 paź 2019 | 19:10
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Idzie za tym gruby hajs dla chociażby linii lotniczych. W siatkówce już dawno o tym pomyśleli bo tam takiego grubego hajsu jak w piłce nie ma.
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})

Strzelcy {{title}} - Eliminacje Mistrzostw Europy

#
Zawodnik
Bramki(karne)
Asysty
Bramki
Asysty
Żółte kartki
Czerwone kartki
Łącznie
1
12 (4)
2
11 (0)
3
11 (3)
4
10 (0)
5
10 (3)
{{$index + 1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_2}}
{{player.value_3}}
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.