Oto klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich. Jest awans reprezentantów Polski

Ju Huanzong/Pressfocus
Za nami kolejny udany dzień na igrzyskach olimpijskich. Polska zanotowała awans w klasyfikacji medalowej.
Wszystko, co dobre, rozpoczęło się jeszcze w nocy. Dawid Tomala nieoczekiwanie zdobył złoty medal w chodzie na 50 kilometrów.
Był to czwarty krążek z tego kruszcu zdobyty przez naszych olimpijczyków. Wcześniej swoje konkurencje wygrała sztafeta mieszana 4x400 m, a także Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.
Drugi dzisiejszy medal padł łupem Marii Andrejczyk. W rzucie oszczepem Polka zajęła drugie miejsce. Bardzo niewiele zabrakło, aby medal zdobyła także Aleksandra Mirosław. We wspinaczce sportowej zajęła ona czwarte miejsce, chociaż udało jej się pobić rekord świata.
W sumie Polska ma na koncie 12 medali, po cztery z każdego kruszcu. Biało-czerwoni awansowali dziś z miejsca nr 20 na 17. lokatę w klasyfikacji medalowej.
Na szczycie nie doszło do żadnych zmian. Nadal pierwsze miejsce zajmują Chiny, drugie przypada Stanom Zjednoczonym, a podium uzupełniają gospodarze z Japonii.
Liczymy na to, że jutro Polsce uda się zanotować kolejny skok w klasyfikacji. O medale powalczą sztafety żeńska oraz męska na dystansie 4x 400m.