Oto plan powrotu Ekstraklasy. Są konkretne daty, sędziowie w maskach i bez gwizdków

Photografeus / Shutterstock.com
Wielkimi krokami zbliża się wznowienie rozgrywek PKO Ekstraklasy. Dziś premier Mateusz Morawiecki otrzymał dokument zawierający szczegółowy plan powrotu piłkarzy na polskie boiska.
"Super Express" dotarł do ustaleń spółki Ekstraklasa, klubów i Komisji Medycznej PZPN. Te podmioty wypracowały wspólną strategię, która ma umożliwić wznowienie rywalizacji już pod koniec maja.
Według przygotowanego scenariusza 20 kwietnia rozpocznie się izolacja zawodników i bieżące raportowanie o ich stanie zdrowia. Na 4 maja zaplanowano pierwsze treningi w małych grupkach, zaś tydzień później zawodnicy mają już ćwiczyć razem z całym zespołem. W dniach 29-31 maja ma się odbyć 27. kolejka PKO Ekstraklasy. Zakończenie rozgrywek przewidziano na 16-20 lipca.
Rywalizacja w czasach pandemii koronawirusa wiąże się z wieloma restrykcjami. W życie wejdzie zasada: jeden kucharz na zespół, a artykuły spożywcze mają być dostarczane dwa razy w tygodniu. Klubową pralnią będzie mogła zarządzać tylko jedna osoba.
Zmiany planowane są także, jeśli chodzi o kwestie sportowe. Wprowadzone zostaną krótkie przerwy w 30. i 75. minucie meczu. Niewykluczone, że trenerzy będą mieli możliwość dokonania dwóch dodatkowych zmian.
W nowej rzeczywistości znajdą się też sędziowie, którzy swoje obowiązki mają wykonywać w maskach i rękawiczkach, a zamiast gwizdków mieliby korzystać z cyfrowych sygnałów dźwiękowych.
Daniel Makarewicz20 Apr 2020 · 18:20
Źródło: Super Express