Oto tabela polskiej grupy na IO w siatkówce po drugiej kolejce. "Biało-Czerwoni" dopiero na trzecim miejscu

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy w poniedziałek wygrała 3:0 z Włochami i znacznie polepszyła swoją sytuację w turnieju olimpijskim. Mimo to "Biało-Czerwoni" zajmują dopiero trzecie miejsce w tabeli.
Zmagania w Tokio rozpoczęły się dla podopiecznych Vitala Heynena od falstartu, jakim była porażka z Iranem. Po niej Polacy byli dopiero na czwartym miejscu w klasyfikacji grupy A.
Poniedziałkowa wygrana z Włochami znacznie poprawiła ich sytuację. Wygrana 3:0 sprawiła, że do konta "Biało-Czerwonych" dopisano trzy punkty. Łącznie na koncie mają więc cztery "oczka".
Wciąż przed nimi znajdują się jednak dwa inne zespoły. Nadal prowadzi reprezentacja Japonii. Gospodarze do tej pory nie zaznali jeszcze goryczy porażki.
Po zwycięstwie z Wenezuelą przyszła wygrana nad Kanadą. Japończycy przegrali pierwszego seta, ale w trzech kolejnych byli lepsi od rywali. W efekcie mają sześć punktów.
Drugie miejsce zajmuje reprezentacja Iranu. Nasi pogromcy w poniedziałek bez problemu uporali się z Wenezuelą, nie tracąc przy tym seta. Dzięki temu zgromadzili już pięć "oczek".
Polacy zajmują trzecią lokatę i mają przewagę nad Włochami, Kanadą oraz Wenezuelą. Z outsiderem naszej grupy zmierzą się w najbliższą środę - spotkanie rozpocznie się o 9:25 czasu polskiego.