Oto zdobywcy Pucharu Niemiec! Gwiazda dała drużynie trofeum na pożegnanie [WIDEO]

Vitalii Vitleo / shutterstock.com
Poznaliśmy tegorocznych triumfatorów Pucharu Niemiec. W decydującym starciu RB Lipsk ograł Eintracht Frankfurt 2:0 (0:0).
W pierwszej połowie sobotniego starcia nie działo się zbyt wiele. Dobrą okazję mieli Werner oraz Nkunku, ale ich zmorą okazała się nieskuteczność. Niemca zatrzymał Trapp, zaś Francuz nie trafił w światło bramki.
Po drugiej stronie Eintracht nie zaprezentował niczego interesującego. Ekipa z Frankfurtu była w stanie oddać zaledwie dwa strzały, ale żaden z nich nie był celny.
Po zmianie stron RB Lipsk pozostawał stroną dominującą. Drużyna ze wschodu Niemiec cały czas naciskała na swoich rywali. Znamienne jednak, że to oni byli bliżej szczęścia.
W 64. minucie na uderzenie z pola karnego zdecydował się Goetze. Weteran był o włos od pokonania Blaswicha, który zdołał interweniować w ostatniej chwili.
W 71. minucie zobaczyliśmy zaś pierwszą zdobytą bramkę - jej autorem okazał się wspomniany już Nkunku. Gracz, który niebawem przeniesie się do Chelsea, oddał szczęśliwy strzał. Piłka odbiła się od dwóch rywali, zupełnie zmyliła Trappa i ostatecznie wpadła do siatki.
Grający zachowawczo Eintracht nie był w stanie zmienić swojego nastawienia i ostatecznie przegrał 0:2 (0:0). Wynik spotkania ustalił bowiem Szoboszlai. Węgier popisał się skutecznym uderzeniem w 85. minucie, a Nkunku do gola dorzucił asystę.
Tym samym RB Lipsk został tegorocznym zdobywcą Pucharu Niemiec. Dla "Byków" jest to drugi triumf w tych rozgrywkach.
Hubert Kowalczyk03 Jun 2023 · 21:56