Pan piłkarz Mierzejewski! Znakomity rajd Polaka z własnej połowy w stylu Messiego czy Maradony [WIDEO]

screen z twittera
Adrian Mierzejewski popisał się znakomitą akcją w meczu pomiędzy Tianjin Teda a Chongqing Dangdai Lifan. Polak zdobył bramkę dla ekipy gości po świetnym rajdzie.
Pomocnik znalazł się wyjściowej jedenastce przyjezdnej ekipy na dzisiejszy mecz chińskiej ekstraklasy. W zespole Chongqing Dangdai Lifan odpowiada za łączenie drugiej linii z formacją ofensywy.
Można z przymrużeniem oka powiedzieć, że w 22. minucie zbyt dosłownie odebrał swoją rolę. Przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do ataku.
W popisowy sposób przedryblował kilku rywali i na koniec zdobył gola. Była to bramka na 0:2, bowiem goście prowadzenie objęli już 1. minucie.
- Messi? Maradona? Nie, to Polak, rodak - napisał dziennikarz sportowy Adam Kotleszka na Twitterze.
W drugiej połowie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale to wszystko, na co było ich stać. Ulegli oni ekipie z Mierzejewskim w składzie 1:2.