Panama sensacyjnie awansowała na MŚ! Fatalny błąd sędziego i gol w 88. minucie [VIDEO]

YouTube
Reprezentacja Panamy zagra na mistrzostwach świata w Rosji. Panamczycy pokonali Kostarykę 2:1, a zwycięską bramkę zdobyli w 88. minucie spotkania.
Przed ostatnią kolejką spotkań w strefie CONCACAF pewne wyjazdu na mundial były tylko dwie reprezentacje - Meksyku i Kostaryki. O bezpośredni awans z trzeciego miejsca oraz grę w barażach walczyły ekipy USA, Panamy i Hondurasu.
Panama w dramatycznych okolicznościach pokonała Kostarykę. Gospodarze spotkania do przerwy przegrywali 0:1, jednak na drugą część meczu wyszli zmobilizowani i w 53. minucie po strzale Gabriela Torresa zdobyli wyrównującą bramkę. Ta sytuacja wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Na powtórkach telewizyjnych widać, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Sędzia jednak uznał gola.

W 88. minucie Roman Torres podwyższył na 2:1, a Panama wystrzeliła z radości. Ta bramka zapewniła im bezpośredni awans na MŚ w Rosji. Dla Panamy będzie to debiut w tej imprezie.

Panama awansowała do mundialu dzięki wielkiej sensacji, do której doszło w spotkaniu Trynidadu i Tobago z USA. Najsłabsza drużyna eliminacji pokonała Amerykanów 2:1. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych po siedmiu kolejnych występach na MŚ, tym razem nie zdołała się zakwalifikować się na mundial.
Z kolei Honduras, choć przegrywał u siebie z Meksykiem 1:2, to jednak strzelił dwie bramki i wygrał 3:2. Dzięki tej wygranej zagra w meczu barażowym z Australią.