Paris Saint-Germain wróciło na zwycięskie tory. Przepiękna akcja bramkowa mistrzów Francji [WIDEO]

Lionel Urman / Press Focus`
Paris Saint-Germain zwyciężyło na wyjeździe Tuluzę 3:0 w jednym z wieczornych meczów piątej kolejki Ligue 1. Wyższej wygranej paryżan zapobiegł znakomicie dysponowany bramkarz przeciwnika.
Mistrzowie Francji stracili w ostatnią niedzielę pierwsze punkty w nowym sezonie, tylko remisując przed własną publicznością z Monaco (1:1). Dzisiejsze spotkanie na stadionie beniaminka francuskiej ekstraklasy również nie jawiło się dla podopiecznych Christophe'a Galtier jako "spacerek". Tuluza od początku zaatakowała utytułowanych rywali wysokim pressingiem, sprawiała paryżanom problemy w ataku oraz dzielnie broniła się we własnym polu karnym.
Ponadto gospodarze mogli liczyć na niesamowicie dysponowanego bramkarza. Maxime Dupe już w pierwszej połowie zawodów dwukrotnie popisał się świetnymi interwencjami po groźnych uderzeniach Leo Messiego.
Golkiper Tuluzy skapitulował dopiero w 37. minucie, kiedy cudowną akcję z udziałem Marco Verrattiego, Kyliana Mbappe'a i Messiego sfinalizował Neymar.
Dla Brazylijczyka było to już siódme trafienie w piątym ligowym występie w bieżących rozgrywkach.
PSG podwyższyło prowadzenie krótko po przerwie. Messi asystował tym razem przy golu Mbappe.
Wygrana gości mogła być znacznie bardziej okazała. Messi i spółka długo nie potrafili znaleźć jednak sposobu na ponowne pokonanie Dupe, który zakończył zawody z aż 10 obronionymi uderzeniami. Niespełna 30-letni bramkarz został zmuszony do kapitulacji po raz trzeci dopiero w samej końcówce. Po strzale w słupek Mbappe wynik meczu ustalił wtedy rezerwowy Juan Bernat.
Dzięki czwartemu ligowemu zwycięstwu w tym sezonie Paris Saint-Germain umocniło się na czele tabeli Ligue 1, choć tyle samo punktów co paryżanie zgromadziły dotychczas także Olympique Marsylia oraz RC Lens. Tuluza spadła tymczasem do dolnej połowy klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 31 Aug 2022 · 22:54