Parma wygrała drugi mecz w sezonie

Anonymous t(^.^t), wikipedia
Parma Calcio 1913 wygrała u siebie z Cagliari Calcio 2:0 w pierwszym sobotnim meczu piątej kolejki włoskiej Serie A. To drugie zwycięstwo beniaminka w tym sezonie.
Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Robert Inglese. Napastnik gospodarzy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Tuż po przerwie na 2:0 trafił Gervinho. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej zaprezentował swoje świetne przyspieszenie. Minął jednego z rywali, wbiegł w pole karne, oddał mocny strzał, po którym piłka odbiła się od jednego słupka i wpadła do siatki tuż przy drugim.
Drużyna prowadzona przez Roberto D'Aversę po tej wygranej zajmuje siódme miejsce w tabeli ze zdobytymi siedmioma punktami. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z SSC Napoli.
Natomiast podopieczni Rolando Marana plasują się na 13. pozycji z pięcioma "oczkami" na koncie. Ich kolejnym rywalem będzie Sampdoria Genua.
Kamil Kaczmarek22 Sep 2018 · 17:02