Patryk Klimala z pierwszym golem dla Celtiku Glasgow w lidze szkockiej! Polak ustalił wynik spotkania [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Celtiku Glasgow zainaugurowali w niedzielę rozgrywki szkockiej ekstraklasy. Mistrzowie kraju bez żadnego problemu pokonali Hamilton, wygrywając aż 5:1. Wynik ustalił Patryk Klimala, który wszedł na końcówkę spotkania.
Były napastnik Jagiellonii Białystok wiosną nie dostawał zbyt wielu szans w Celtiku Glasgow. Podczas przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa Patryk Klimala solidnie popracował nad formą.
Dowodem były przede wszystkim trzy gole w okresie przygotowawczym. Mecz z Hamilton Polak rozpoczął jednak na ławce rezerwowych.
Mistrzowie Szkocji szybko rozpoczęli strzelanie w spotkaniu pierwszej kolejki. Już w 20. minucie wynik otworzył Odsonne Edouard. Francuz popisał się zresztą hat-trickiem.
Klimala wszedł na boisko dopiero w 86. minucie, przy rezultacie 4:1. Była to ostatnia zmiana Neila Lennona. Polak zastąpił Ryana Christiego.
W 90. minucie 21-latek wpisał się na listę strzelców. Dostał prostopadłe podanie od Christophera Julliena, wyprzedził obrońcę i pewnym strzałem pokonał bramkarza.
Dla Klimali była to pierwsza bramka dla Celtiku w oficjalnym spotkaniu. W poprzednim sezonie zaliczył jedynie asystę w meczu Pucharu Szkocji.
Maciej Pietrasik02 Aug 2020 · 19:33