Paweł Bochniewicz z bramką w debiucie w Heerenveen. Polak już strzela w Eredivisie

Twitter
Dopiero dwa dni temu Górnik Zabrze potwierdził transfer Pawła Bochniewicza do holenderskiego Heerenveen. Polak wyszedł jednak w podstawowym składzie w meczu z Willem II Tilburg. Spisał się naprawdę dobrze, a na dodatek zdobył gola.
Początek sezonu 2020/2021 w wykonaniu Pawła Bochniewicza jest wręcz wymarzony. Obrońca najpierw dwukrotnie trafiał do siatki w meczach Górnika Zabrze, a później jego pracę w defensywie docenił Jerzy Brzęczek, powołując stopera na mecze w Lidze Narodów.
Szansy debiutu w pierwszej reprezentacji 24-latek co prawda nie dostał, ale tuż po zgrupowaniu dopięto jego transfer do Heerenveen. O zainteresowaniu ze strony Holendrów media pisały już od dłuższego czasu.
Według naszych ustaleń suma odstępnego za piłkarza wynosiła 1,4 miliona euro, lecz na konto Górnika trafi jedynie niespełna pół miliona w europejskiej walucie. Oficjalnie transakcja została potwierdzona w czwartek.
Chociaż Polak dopiero dołączył do nowych kolegów, to szkoleniowiec postanowił dać mu szansę od pierwszej minuty. W drugiej połowie stoper przywitał się z Eredivisie golem.
Z rzutu wolnego dośrodkował Joey Veerman, posyłając piłkę prosto na głowę Bochniewicza. Ten skorzystał natomiast z okazji, trafiając do siatki.
Wcześniej wynik otworzył Lucas Woudenberg. Ostatecznie Heerenveen wygrało 2:0. Tym samym zostało liderem ligowej tabeli, bo było to spotkanie inaugurujące całe rozgrywki.
Maciej Pietrasik12 Sep 2020 · 20:41