Legia Warszawa. Paweł Wszołek podjął decyzję ws. przyszłości. Skrzydłowy trafi do Bundesligi! [NASZ NEWS]

Paweł Wszołek podjął decyzję ws. przyszłości. Skrzydłowy trafi do Bundesligi! [NASZ NEWS]
Adam Starszynski / PressFocus
Wszystko wskazuje na to, że wyjaśniła się przyszłość Pawła Wszołka. Zawodnik znalazł nowy klub i jest to spore zaskoczenie, bo jak ustaliliśmy 29-letni pomocnik zamieni Legię Warszawa na Union Berlin.
Sytuacja przedłużenia kontraktu przez Wszołka w Legii Warszawa była jednym z najgorętszych tematów ostatnich tygodni wokół drużyny mistrza Polski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Piłkarz otrzymał propozycję nowej umowy już kilka tygodni temu, ale nie dał ostatecznie odpowiedzi. Dlaczego? Na stole pojawiła się oferta z Bundesligi i jak można się łatwo domyślać, musiała ono mocno zainteresować zawodnika. O piłkarza walczył też Lech Poznań.
Polskie kluby miały jednak mocno osłabioną pozycję negocjacyjną, bo jak informowaliśmy już kilka dni temu, Wszołek trafił na radar Unionu Berlin. Teraz jego transfer ma być na ostatniej prostej. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, zostanie więc klubowym kolegą Tymoteusza Puchacza.
Rewelacja ostatniego sezonu Bundesligi (siódme miejsce w tabeli i awans do europejskich pucharów) szukała skrzydłowych. Przy ograniczonym budżecie (rekordowy transfer na poziomie 3 milionów euro) spoglądali w stronę Wszołka, który pasuje do ich stylu gry opartego na dobrym przygotowaniu fizycznym i wybieganiu.
Polak otrzymał więc de facto propozycję nie do odrzucenia. W jego wieku, gdy musiał patrzeć pod kątem podpisania ostatniej dobrej umowy w karierze, po odbudowaniu się w Warszawie, zagranie w jednej z najmocniejszych lig w Europie to mocny wpis do CV.
Wszołek po raz drugi odchodzi z Ekstraklasy za granicę. Wcześniej próbował sił we Włoszech oraz w Anglii, gdzie reprezentował barwy Queens Park Rangers. W barwach Legii rozegrał sześćdziesiąt meczów - strzelił 12 goli i zaliczył 15 asyst.

Przeczytaj również