Pestka dał zwycięstwo Cracovii. Bardzo trudna sytuacja Zagłębia Lubin [WIDEO]

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Cracovia wygrała pierwszy poniedziałkowy mecz Ekstraklasy. "Pasy" pokonały Zagłębie Lubin 1:0.
Jedyny gol meczu padł już w 8. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła do Kamila Pestki, który strzłem bez przyjęcia pokonał bramkarza Zagłębia.
Gospodarze w pierwszej połowy mieli okazję do podwyższenia wyniku. Zatrzymał ich Dominik Hładun, który obronił strzał z bliska Karola Knapa.
Po przerwie inicjtywę posiadało Zagłębie, które nie potrafiło jednak doprowadzić do wyrównania. Kolejną dobrą sytuację zmarnowała Cracovia - tym razem Hładun zatrzymał strzał Cornela Rapy.
Cracovia dzięki zwycięstwu przesunęła się na ósme miejsce, ale może je stracić po dokończeniu kolejki. Zagłębie jest piętnaste - ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.
Marcin Karbowski18 Apr 2022 · 14:25