Pewna wygrana AC Milan w Lidze Europy. Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego

ph.FAB / Shutterstock.com
AC Milan zanotował kolejne zwycięstwo w Lidze Europy. Dziś "Rossoneri" pokonali na własnym boisku Spartę Praga 3:0 (1:0).
Spotkanie na San Siro rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Piłkarze Milanu już w 6. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Ibrahimović uderzył nad poprzeczką.
Ekipa z Serie A po kilku chwilach dopięła jednak swego. Ibrahimović zagrał w pole karne, a tam był Brahim Diaz. 21-latek miał przed sobą tylko bramkarza i umieścił piłkę w siatce.
Z kolei w 36. minucie na listę strzelców mógł wpisać się sam Ibrahimović. Szwed nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze przeważali, a swoją dobrą postawę podkreślili kolejnym golem. Leao dostał znakomite podanie od Dalota i z bliska dopełnił formalności.
AC Milan ostatecznie wygrał 3:0. Wynik spotkania ustalił Dalot.
Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy "Rossoneri" mają na koncie 6 punktów. W innym meczu grupy "H" Celtic zremisował na wyjeździe Lille 2:2.
Daniel Makarewicz29 Oct 2020 · 20:46