Pewne zwycięstwo Dynama Kijów, grał Kędziora

Alexander Ishchenko / Shutterstock.com
W 18. kolejce ukraińskiej Premier Lihi Karpaty Lwów przegrały na własnym boisku z Dynamem Kijów 0:4.W zespole gości całe spotkanie rozegrał Tomasz Kędziora.
Przyjezdni, którzy byli faworytem tego spotkania prowadzenie objęli w 28. minucie za sprawą Viktora Tsygankova. Wynik 1:0 dla Dynama utrzymał się do końca pierwszej połowy.
W drugiej części spotkania 21- latek ponownie wpisał się na listę strzelców i podwyższył prowadzenie.
W końcówce spotkania gracze Dynama jeszcze mocniej zaakcentowali swoją przewagę. Na 3:0 trafił Mykola Shaparenko, a w doliczonym czasie gry hat-tricka skompletował Viktor Tsygankov, ustalając rezultat meczu na 4:0. Pomocnik Dynama ma już na koncie dziewięć ligowych trafień w tym sezonie.
W zespole z Kijowa całe spotkanie na prawej obronie rozegrał Tomasz Kędziora. Dla reprezentanta Polski był to szesnasty występ w tym sezonie w lidze.
W tabeli Premier Lihi Dynamo jest drugie z dorobkiem 38 punktów, o siedem mniej niż lider Szachtar Donieck. Karpaty są natomiast na dziesiątej pozycji, mają na koncie 17 punktów.