Pewne zwycięstwo FC Barcelony. Dublet Aubameyanga [WIDEO]

Pewne zwycięstwo FC Barcelony z Celtą Vigo. Zespół z Katalonii wygrał u siebie 3:1.
Xavi zdecydował się na bardzo ofensywne ustawienie. W pierwszym składzie znaleźli się jednocześnie Pierre-Emerick Aubameyang, Memphia Depay, Ferran Torres, Ousmane Dembele i Gavi.
Barcelona objęła prowadzenie w 30. minucie. Dembele wyłożył piłkę Depayowi, a ten strzałem z dwunastu metrów trafił do siatki. Był to dla niego dwunasty ligowy gol w tym sezonie.
Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik. Niefortunne zagranie jednego z obrońców wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang.
Gabończyk skończył mecz z dwoma golami. Drugiego strzelił krótko po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy uderzeniem bez przyjęcia sfinalizował rajd Dembele.
Goście szybko odpowiedzieli swoim jedynym trafieniem. Po niefrasobliwym rozegraniu piłki przez ter Stegena do bramki trafił Aspas.
Jeśli po tym golu Celta marzyła o remontadzie, to jej nadzieje szybko zostały unicestwione. W 58. minucie czerwoną kartkę otrzymał Murillo, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Depaya.
Chwilę później doszło do groźnego zdarzenia - głowami zderzyli się Gavi i Araujo. Drugiego z nich z boiska zabrała karetka. Piszemy o tym TUTAJ.
Barcelona atakowała, ale wynik już się nie zmienił. Drużyna Xaviego umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Ma siedem punktów przewagi nad trzecią Sevillą - ta rozegrała jednak o jeden mecz mniej.
Marcin Karbowski10 May 2022 · 23:34