Pewne zwycięstwo Feyenoordu i trzynasty Puchar Holandii dla ekipy z Rotterdamu

facebook.com/feyenoord
Feyenoord Rotterdam pokonał na wyjeździe Alkmaar Zaanstreek 3:0 (1:0) w niedzielnym finale rozgrywek o Puchar Holandii.
Na AFAS Stadion prowadzenie przyjezdnym zapewnił z bliska siedemnaście minut przed przerwą Duńczyk Nicolai Joergensen.
Trzynaście minut po zmianie stron sprytnym technicznym strzałem nad bramkarzem popisał się Robin van Persie. Wynik spotkania ustalił jeszcze już w doliczonym czasie gry Jens Toornstra.
Dla zespołu z portowego miasta to trzynaste w historii zwycięstwo w finale tych rozgrywek. Wcześniej piętnastokrotni mistrzowie Holandii triumfowali w latach 1930, 1935, 1965, 1969, 1980, 1984, 1991, 1992, 1994, 1995, 2008 i 2016.
Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta zagwarantowali sobie w ten sposób grę w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Europy.