Pewne zwycięstwo Lecha Poznań w Pucharze Polski. Cztery bramki w meczu z drugoligowcem

Krzysztof Porebski / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 1 gru 2021 | 13:36
Lech Poznań bez żadnych problemów awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. "Kolejorz" pokonał na wyjeździe drugoligową Garbarnię Kraków 4:0. O losach meczu przesądziła już pierwsza połowa.
Maciej Skorża w spotkaniu pucharowym dał odpocząć wielu ważnym piłkarzom. W Krakowie poczynania kolegów z ławki rezerwowych śledzili między innymi Joao Amaral, Jakub Kamiński i Mikael Ishak.
Od pierwszej minuty wystąpili ci zawodnicy, którzy w lidze grają nieco mniej. Bez większego problemu uporali się jednak z niżej notowanymi rywalami. W szesnastej minucie goście wyszli na prowadzenie.
Wówczas strzał na bramkę Garbarni oddał Dani Ramirez. Golkiper zdołał odbić piłkę, lecz przy dobitce Filipa Marchwińskiego nie miał już żadnych szans.
Jeszcze w pierwszej połowie "Kolejorz" zadał dwa następne ciosy. Najpierw po dograniu Ramireza do siatki trafił Artur Sobiech, a później piłkę po uderzeniu Kwekweskiriego w poprzeczkę z bliska dobił Alan Czerwiński.
Przed przerwą gospodarze mieli dwie niezłe szanse na gola honorowego. Najpierw Lecha uratowała interwencja Pereiry, a później nieskuteczność Kleca.
W drugiej części spotkania tempo nieco spadło, a poznaniacy spokojnie kontrolowali jego przebieg. Ostatecznie zwyciężyli 4:0. W 64. minucie rezultat ustalił Radosław Murawski. Dobrej okazji nie wykorzystał za to między innymi Pacławski.
0 - 4
01 gru 2021 | 11:45 (zakończony)

Przebieg meczu

23'
46'
F. Borowski
(J. Pereira)
61'
M. Bartków
B. Korbecki
67'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 5

1 gru 2021 13:40
0
Całkiem nieźle jak na rezerwy, chociaż... rezerwy i tak są w czubie tabeli II ligi. Plan minimum wykonali.
1 gru 2021 15:09
0
Plus dla Garbarni za to, że próbowali grać piłką i nie stawiali autobusu jak drużyny z ekstraklasy
1 gru 2021 13:54
0
A co z tym Johansonem? Dobrze wszedł do Lecha strzelając bramki godnie zastępując kontuzjowanego Ishaka a teraz co z nim?
1 gru 2021 14:04
0
Chyba kontuzje miał czy ma jeszcze i kontrakt rozwiązali za porozumieniem stron.
1 gru 2021 14:26
0
Złamał rękę. Nie zagrałby do końca sezonu, rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron, wypłacili siano i wyjechał leczyć się u swojego lekarza do USA. Obecnie wrócił do drugiej ojczyzny i jest zawodnikiem islandzkiego pierwszoligowca.