Pewne zwycięstwo PSG

alphaspirit / shutterstock
W 5. kolejce Paris Saint-Germain wygrało u siebie z AS Saint-Etienne 4:0. Mistrzowie Francji prowadzą w tabeli z kompletem punktów.
Paryżanie już od początku sezonu są poza zasięgiem rywali. Piątym pokonanym rywalem jest AS Saint-Etienne.
Strzelanie na Parc des Princes rozpoczął Julian Draxler, który w 22. minucie przyjął sobie piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości strzałem głową.
Tuż po przerwie PSG prowadziło 2:0. Edinson Cavani w 49. minucie wykorzystał rzut karny. Kwadrans przed końcem gospodarze wygrywali już różnicą trzech goli po trafieniu Angela Di Marii. Argentyńczyk trafił pewnie pod poprzeczkę.
W 84. minucie wynik na 4:0 ustalił Moussa Diaby, wykańczając akcję strzałem do pustej bramki.
Po pięciu seriach spotkań PSG jest liderem ligi francuskiej z kompletem 15 punktów. AS Saint-Etienne zajmuje natomiast 12. pozycję.