Pewne zwycięstwo reprezentacji Niemiec. Znamy kolejną drużynę, która zagra w barażach o awans na mundial

SOPA Image/Pressfocus
Niemcy wygrały z Armenią 4:1. Miejsce gwarantujące udział w barażach wywalczyła za to reprezentacja Macedonii Północnej.
Dzisiejszy mecz nie toczył się właściwie o żadną stawkę. Podopieczni Hansiego Flicka już wcześniej zapewnili sobie bezpośredni awans na mistrzostwa świata. Z kolei Armenia przekreśliła swoje szanse na grę w barażach, przegrywając ostatnio 0:5 z Macedonią Północną.
Wynik spotkania otworzył Kai Havertz. Zawodnik Chelsea wykorzystał centrę Jonasa Hofmanna z prawego skrzydła.
W końcówce pierwszej połowy Niemcy podwyższyli prowadzenie. Ilkay Gundogan wykorzystał rzut karny. W 50. minucie środkowy pomocnik Manchesteru City skompletował dublet. Armenia zmniejszyła straty za sprawą swojego lidera. Henrikh Mkhitaryan wykorzystał jedenastkę.
Na 4:1 dla Niemców trafił Jonas Hofmann. Był to już jego drugi gol w narodowych barwach. Poprzedniego gola zdobył także przeciwko Armenii. Niemcy wygrały 4:1 i z dorobkiem 27 punktów zakończyły rywalizację w eliminacjach mistrzostw świata.
W barażach o awans na mundial zagra Macedonia, która wygrała 3:1 z Islandią. Wynik tego meczu otworzył Ezgjan Alioski. W 40. minucie piłkę do bramki skierował Darko Churlinov, jednak jego gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną. W drugiej połowie Islandia doprowadziła do remisu za sprawą bramki Jona Thorsteinssona.
Macedonia odzyskała prowadzenie dzięki trafieniu Elifa Elmasa. W ostatnich minutach spotkania zawodnik Napoli strzelił drugiego gola i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.
Rumunia zrobiła swoje i wygrała z Liechtensteinem 2:0. Na listę strzelców wpisali się Dennis Man i Nicusor Bancu.
Adam Kłos14 Nov 2021 · 19:53