Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Pewne zwycięstwo Southampton w spotkaniu z Wolverhampton. Cały mecz Jana Bednarka

Koeman: Rodrigueza może czekać operacja
Źródło zdjęcia: Ingy The Wingy, wikicommons

Southampton FC wygrał u siebie z Wolverhampton Wanderers FC 3:1 w sobotnim meczu 34. kolejki Premier League. W wyjściowym składzie "Świętych" zagrał Jan Bednarek.

Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie. Joshua Sims zagrał przed bramkę do Jonathana Redmonda, który z bliska otworzył wynik. Potem inicjatywę przejęli goście, którzy raz za razem atakowali coraz groźniej. Wyrównali po rzucie rożnym. Dośrodkował Joao Moutinho, a skutecznie głową uderzył Willy Boly.

Reakcja "Świętych" była niemal natychmiastowa. Danny Ings świetnie dograł w pole karne do Redmonda, a napastnik technicznym uderzeniem przerzucił futbolówkę ponad bramkarzem. Od początku drugiej połowy przewagę mieli przyjezdni, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. Bramkę zdobył jednak Southampton. W zamieszeniu w polu karnym najprzytomniej zachował się wprowadzony po przerwie Shane Long.

Podopieczni Ralpha Hassenhuttla zajmują 16. miejsce w tabeli, mając osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce "Święci" zmierzą się na wyjeździe z Newcastle United. Natomiast zespól prowadzony przez Nuno Espirito Santo zgromadził 47 "oczek" i plasuje się na ósmej pozycji. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Brighton & Hove Albion.

Do dużej niespodzianki doszło na Craven Cottage. Zdegradowany już Fulham FC pokonał walczący o awans do europejskich pucharów Everton FC 2:0. Powody do zadowolenia może mieć Artur Boruc. Polski golkiper zachował czyste konto, a jego AFC Bournemouth rozgromił na wyjeździe Brighton & Hove Albion 5:0.