Pia Skrzyszowska nową mistrzynią Europy! Znakomity bieg Polki dał jej złoty medal [WIDEO]

Pia Skrzyszowska została nową mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Reprezentantka Polski zdobyła złoty medal z czasem 12,53 sekundy. Kolejne miejsca zajęły Luca Kozak i Ditaji Kambundji.
W niedzielnych półfinałach biegła nie jedna, lecz aż trzy reprezentantki Polski. Do biegu o medale nie zdołały jednak awansować Klaudia Wojtunik oraz Klaudia Sitarz.
W biegu półfinałowym znakomicie spisała się Pia Skrzyszowska. Nasza reprezentantka pewnie wygrała swój wyścig, notując przy tym czas 12,66 sekundy.
Był to drugi najlepszy wynik półfinałów. W biegu o medale najgroźniejszą rywalką Polki wydawała się Cindy Sember, która jako jedyna z Europejek była w tym sezonie szybsza od Skrzyszowskiej.
Sember popełniła jednak błąd w finale i dobiegła do mety ostatnia. Polka wypełniła natomiast swoje zadanie. Okazała się najszybsza w całym wyścigu z czasem 12,53 sekundy.
Kolejne miejsca zajęły Luca Kozak oraz Ditaji Kambundji. Obie były dość wyraźnie wolniejsze od Skrzyszowskiej. Węgierka straciła do naszej zawodniczki 0,16 sekundy.
Medal Skrzyszowskiej jest pierwszym krążkiem dla Polski na 100 metrów przez płotki od 1982 roku. Wówczas w Atenach najszybsza okazała się Lucyna Langer-Kałek.
Nie był to jedyny krążek Skrzyszowskiej w niedzielny wieczór. Polka sięgnęła także po srebro w sztafecie 4x100 metrów. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik21 Aug 2022 · 21:28