Piast Gliwice coraz bliżej podium w PKO Ekstraklasie. Kolejne zwycięstwo podopiecznych Waldemara Fornalika

Adam Starszynski / PressFocus
Piast Gliwice pokonał Wisłę Płock 1:0 w pierwszym meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Chrapek, który wpisał się na listę strzelców w 54. minucie spotkania.
Podopieczni Waldemara Fornalika mieli fatalny początek sezonu, ale dzięki udanej końcówce jesieni i znakomitej rundzie wiosennej mogą włączyć się do walki o podium w PKO Ekstraklasie. W sobotę tylko to potwierdzili.
Od pierwszych minut aktywny był Arkadiusz Pyrka. Młodzieżowiec Piasta wyróżniał się w ofensywie, podobnie jak Jakub Świerczok. To właśnie ze strony tej dwójki w pierwszej połowie płynęło największe zagrożenie.
Gliwiczanom brakowało jednak skuteczności. Pyrka zdecydowanie najbliżej szczęścia był w 36. minucie. Wówczas z bliskiej odległości oddał strzał głową, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Przed przerwą miał jeszcze jedną okazję, lecz tym razem górą był Krzysztof Kamiński.
Goście dopięli swego w 54. minucie. Wówczas Świerczok próbował strzelać, ale wyszło mu z tego dogranie do Michała Chrapka. Temu ostatniemu pozostało tylko umieszczenie piłki w bramce z najbliższej odległości.
Wisła przeszła do ataku pozycyjnego, starała się odrobić straty, lecz dobrze zorganizowana obrona Piasta nie pozwoliła "Nafciarzom" na wiele. Ostatecznie rezultat 0:1 utrzymał się do końca spotkania.
Dzięki wygranej Piast przesunął się na czwarte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy - do trzeciego Rakowa traci już tylko trzy punkty. Wisła jest natomiast trzynasta.
Maciej Pietrasik03 Apr 2021 · 14:22