Piast Gliwice ucieka od strefy spadkowej! Cenne zwycięstwo nad Stalą Mielec [WIDEO]

Marta Badowska/Pressfocus
Piast Gliwice odniósł ważne zwycięstwo w 23. kolejce Ekstraklasy. Ekipa Aleksandara Vukovicia wygrała na wyjeździe 2:0 ze Stalą Mielec.
Na początku meczu obie drużyny miały problem z tworzeniem sobie groźnych sytuacji. Po kwadransie Adam Ratajczyk oddał strzał, po którym piłka nie leciała w światło bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. W odpowiedzi zaatakował Piast, a Kamil Wilczek huknął nad poprzeczką.
W 36. minucie drużyna Vukovicia była bardzo blisko objęcia prowadzenia. Jakub Czerwiński trafił jednak w poprzeczkę. Niedługo potem Krystian Getinger uderzył w słupek. Ostatecznie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowy Damian Kądzior stanął przed doskonałą szansą na otworzenie wyniku. Skrzydłowy przegrał jednak pojedynek z Bartoszem Mrozkiem. Po godzinie gry Mikołaj Lebedyński spróbował zaskoczyć rywali, ale uderzył nad bramką.
W 79. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości z Gliwic. Jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Dziczek. W 89. minucie prowadzenie podwyższył jeszcze Kamil Wilczek.
Piast dowiózł dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka, dzięki czemu awansował na 12. miejsce w tabeli. Przewaga gliwiczan nad strefą spadkową wynosi obecnie cztery punkty.
Z kolei Stal plasuje się na 9. lokacie, ale jej forma pozostawia wiele do życzenia. Zespół ten nadal nie wygrał ani jednego spotkania w rundzie wiosennej. W sześciu ostatnich kolejkach podopieczni Adama Majewskiego zanotowali cztery porażki i dwa remisy.
Za tydzień drużyna z Mielca pojedzie na Łazienkowską, aby zmierzyć się z Legią Warszawa. Z kolei Piast w następnej kolejce zagra z Lechem Poznań.
Adam Kłos03 Mar 2023 · 19:56