Piątek znów to zrobił! AC Milan pewnie pokonał Cagliari [WIDEO]

bestino/Shutterstock
AC Milan pokonał Cagliari Calcio 3:0 (2:0) w meczu 23. kolejki Serie A. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Krzysztof Piątek.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Od pierwszych minut mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. "Rossoneri" szybko stworzyli sobie sytuacje, po których kotłowało się pod bramką rywali. W 13. minucie piłka ugrzęzła w siatce Cagliari po samobójczym trafieniu Ceppitellego.
Dziewięć minut później wynik spotkania podwyższył Paqueta, który wykorzystał znakomite podanie od Calabrii.
Krzysztof Piątek mógł wpisać się na listę strzelców w 25. minucie gry. Polski napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Cragno , ale golkiper zdołał odbić piłkę.
W drugiej połowie Polak zrobił to, do czego przyzwyczaił kibiców w ostatnich miesiącach. W 62. minucie napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do bramki opuszczonej przez bramkarza. To piętnaste trafienie Piątka w tym sezonie Serie A.
W 65. minucie Polak został zmieniony przez Patricka Cutrone.
Wynik do końca już nie uległ zmianie. AC Milan wygrał 3:0 z Cagliari i pewnie zgarnął trzy punkty. "Rossoneri" po dziesiątym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Sardynii doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostał na piętnastej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz10 Feb 2019 · 22:20