Pięć bramek na Old Trafford, Manchester United wygrał z Arsenalem. Historyczny gol Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Manchester United zwyciężył 3:2 z Arsenalem w ostatnim meczu 14. kolejki Premier League. Bohaterem "Czerwonych Diabłów" został Cristiano Ronaldo, który zdobył swoją 800. bramkę w karierze, licząc oficjalne spotkania.
Sam początek meczu nie był zbyt dobry dla ekipy z Old Trafford. Drużyna, którą prowadził dziś jeszcze Michael Carrick, już w trzynastej minucie straciła bramkę i to w dość kuriozalnych okolicznościach.
W 13. minucie David de Gea padł we własnym polu karnym i arbiter początkowo odgwizdał faul na bramkarzu. Powtórki pokazały, że Hiszpan starł się nie z rywalem, lecz z partnerem z zespołu - Fredem. Sytuację wykorzystał Emile Smith Rowe, który trafił do siatki, a po analizie VAR jego gol został uznany.
Manchester United niemal od razu ruszył do odrabiania strat. Gospodarze przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Aarona Ramsdale'a. Golkiper Arsenalu dobrze obronił między innymi strzał Harry'ego Maguire'a.
"Czerwone Diabły" jeszcze przed przerwą zdołały jednak doprowadzić do wyrównania. Za wcześniejszy błąd zrehabilitował się Fred, który podał do Bruno Fernandesa, a Portugalczyk uczcił bramką setny oficjalny występ w barwach ekipy z Manchesteru.
W drugiej części spotkania swój jubileusz świętował natomiast Cristiano Ronaldo. Strzelił on bowiem 800. gola w karierze, biorąc pod uwagę wszystkie oficjalne występy w klubie oraz reprezentacji.
Radość gospodarzy nie trwała długo, bo niemal natychmiast bliźniaczą akcję po drugiej stronie boiska przeprowadzili "Kanonierzy". Skutecznie wykończył ją Martin Odegaard.
Ostatnie słowo w tym meczu należało do zespołu z Manchesteru. Fred padł w polu karnym po starciu z Odegaardem, arbiter początkowo nie dopatrzył się tam faulu, ale po analizie VAR słusznie podyktował "jedenastkę". Rzut karny na gola mocnym strzałem zamienił Ronaldo.
Świetną okazję na wyrównanie miał jeszcze Pierre-Emerick Aubameyang. Napastnik z bliska uderzył jednak zbyt lekko, umożliwiając dobrą interwencję De Gei.
Ostatecznie Manchester United wygrał z Arsenalem 3:2 i awansował na siódme miejsce w tabeli. "Kanonierzy" pozostali natomiast na piątej pozycji - do czwartego West Hamu tracą jeden punkt.
Maciej Pietrasik02 Dec 2021 · 23:11