Pięć bramek w sparingu potęg. Borussia Dortmund pokonała Liverpool FC [WIDEO]

CosminIftode / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała Liverpool FC 3:2 (1:1) w meczu towarzyskim. Całą pierwszą połowę rozegrał Łukasz Piszczek.
Początek starcia bardzo dobrze ułożył się dla piłkarzy z Niemiec. Już w 3. minucie Paco Alcacer wykorzystał zamieszanie w polu karnym "The Reds" i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
Tryumfatorzy tegorocznej Ligi Mistrzów ruszyli do odrabiania strat. W przeciągu kilku minut mieli dwie dobre okazje, ale za każdym razem świetnie interweniował Marwin Hitz.
Ostatecznie Hitz skapitulował w 35. minucie. Po odebraniu piłki "The Reds" wymienili kilka podań na połowie BVB, aż wreszcie dostał ją Harry Wilson, który nie miał problemów z pokonaniem Hitza.
W przerwie w BVB doszło do kilku zmian. Zszedł m.in. Łukasz Piszczek, a na boisku zameldowali się m.in. Marco Reus i Thorgan Hazard.
Odmieniona Borussia bardzo dobrze wykorzystała okazje w pierwszym kwadransie po rozpoczęciu drugiej połowy. Najpierw gola strzelił Thomas Delaney, któremu asystował Hazard.
Po kolejnych pięciu minutach było już 3:1 dla BVB. Gola zdobył Jacob Bruun Larsen.
Liverpool zdołał odpowiedzieć już tylko bramką z rzutu karnego.