Nadchodzące

Pięć bramek w sparingu potęg. Borussia Dortmund pokonała Liverpool FC [WIDEO]

Łukasz Piszczek
Źródło zdjęcia: CosminIftode / shutterstock.com

Borussia Dortmund pokonała Liverpool FC 3:2 (1:1) w meczu towarzyskim. Całą pierwszą połowę rozegrał Łukasz Piszczek.

Początek starcia bardzo dobrze ułożył się dla piłkarzy z Niemiec. Już w 3. minucie Paco Alcacer wykorzystał zamieszanie w polu karnym "The Reds" i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Tryumfatorzy tegorocznej Ligi Mistrzów ruszyli do odrabiania strat. W przeciągu kilku minut mieli dwie dobre okazje, ale za każdym razem świetnie interweniował Marwin Hitz.

Ostatecznie Hitz skapitulował w 35. minucie. Po odebraniu piłki "The Reds" wymienili kilka podań na połowie BVB, aż wreszcie dostał ją Harry Wilson, który nie miał problemów z pokonaniem Hitza.

W przerwie w BVB doszło do kilku zmian. Zszedł m.in. Łukasz Piszczek, a na boisku zameldowali się m.in. Marco Reus i Thorgan Hazard.

Odmieniona Borussia bardzo dobrze wykorzystała okazje w pierwszym kwadransie po rozpoczęciu drugiej połowy. Najpierw gola strzelił Thomas Delaney, któremu asystował Hazard.

Po kolejnych pięciu minutach było już 3:1 dla BVB. Gola zdobył Jacob Bruun Larsen.

Liverpool zdołał odpowiedzieć już tylko bramką z rzutu karnego.

20 lip 2019 | 10:42
Nie najgorszy wynik patrząc jaka drużyna zagrała w jakim składzie.
+5
Nie najgorszy wynik patrząc jaka drużyna zagrała w jakim składzie. Ludzie piszą o transferach a największymi będą/są powracający z wypożyczeń Wilson i Brewster.
20 lip 2019 | 10:30
+2
Wiem że to tylko gówno mecze, ale borussia to dla mnie drużyna na półfinał LM i wygranie Bundesligi
20 lip 2019 | 10:29
+6
Ktoś przykłada wagę do meczy towarzyskich? Przecież one służą do testowania układów, rezerwowych itd. Na wynik każdy leje dopóki to nie jest pogrom typu 5-0, bo to by oznaczało beznadziejną ławkę rezerwowych.
20 lip 2019 | 09:43
Nie podniecajcie się to był mecz towarzyski w nieco okrojonym skladzi.Wolves też pokonał Liverpool który grał rezerwowym składzie w Carabo i to oznacza że wygrywałby z Bayernem? Nie da się czytać waszych komentarzy
-5
Nie podniecajcie się to był mecz towarzyski w nieco okrojonym skladzie.Wolves też pokonał Liverpool który grał rezerwowym składzie w Carabo i to oznacza że wygrywałby z Bayernem? Nie da się czytać waszych komentarzy
20 lip 2019 | 09:09
+19
BVB ma dobrą pakę i to mnie mega cieszy.
20 lip 2019 | 08:30
-2
Pamiętajmy jednak, że atak Liv był trochę nie taki jak zawsze przez PNA i CA
20 lip 2019 | 08:25
+17
A Bayern wciąż czeka na okazję na rynku transferowym.. w tym sezonie będą mieli bardzo ciężko w Bundeslidze. O LM nie wspomnę ;)
20 lip 2019 | 08:04