Pięć goli w meczu FC Barcelony. Dwie cudowne bramki, Leo Messi trafił z wolnego i zmarnował rzut karny [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 2 maj 2021 | 22:51
FC Barcelona wciąż liczy się w grze o mistrzostwo Hiszpanii. "Blaugrana" długo męczyła się z Valencią i przez krótki czas przegrywała z "Nietoperzami". Później szybko zdobyła jednak trzy gole, a ozdobą spotkania było cudowne trafienie Leo Messiego z rzutu wolnego. Ostatecznie "Barca" wygrała 3:2.
Ekipa z Katalonii chciała w niedzielny wieczór zrobić wszystko, aby zmazać plamę po ostatniej porażce z Granadą. Drużyna musiała radzić sobie dzisiaj bez zawieszonego na dwa spotkania Ronalda Koemana.
FC Barcelona bardzo szybko stworzyła sobie dwie znakomite okazje do zdobycia gola. Już w trzeciej minucie nieznacznie pomylił się Pedri. Niedługo później zimnej krwi zabrakło Ronaldowi Araujo.
W kolejnych minutach przewaga "Blaugrany" nie była już tak wyraźna, a do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej połowie.
W 50. minucie Valencia niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Dobrej okazji nie wykorzystał co prawda Goncalo Guedes, którego strzał obronił Ter Stegen, ale "Nietoperze" miały jeszcze rzut rożny. Po dośrodkowaniu Niemca przyblokował nieco Correia, a Gabriel Paulista skierował piłkę do pustej bramki.
Protesty gości nie zdały się na nic, bramka została uznana. Po chwili był już jednak remis. Toni Lato zagrał ręką we własnym polu karnym, a arbiter podyktował rzut karny.
Do "jedenastki" podszedł Leo Messi. Argentyńczyk nie uderzył dobrze - jego strzał obronił Cillessen, ale i tak musiał wyciągać piłkę z siatki. Dobitka Pedriego została zablokowana, ale do futbolówki dopadł jeszcze raz Messi, który naprawił wcześniejszy błąd.
Ten gol wyraźnie napędził "Blaugranę". Cillessen robił co mógł, dobrze odbijając piłkę po strzale De Jonga, ale znów zabrakło mu asekuracji ze strony obrońców, którzy nie powstrzymali Antoine'a Griezmanna przed dogrywką.
Ozdobą meczu był gol Leo Messiego z 69. minuty spotkania. Argentyńczyk w pełni zrehabilitował się za rzut karny, przepięknie uderzając z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.
Przepiękną bramką odpowiedziała także Valencia. Dla "Nietoperzy" trafił Carlos Soler, który huknął zza pola karnego. Na wyrównanie gospodarzem brakło już jednak czasu.
Wygrana FC Barcelony 3:2 oznacza, że drużyna wciąż liczy się w grze o mistrzostwo Hiszpanii. Ma dwa punkty straty do Atletico Madryt i tyle samo "oczek" co broniący tytułu Real.
2 - 3
02 maj 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

57'
79'

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Betfan
1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 86

2 maj 2021 | 22:52
0
Następna kolejka i mecze Atletico - Barcelona i Real - Sevilla prawdopodobnie rozstrzygną walkę o majstra. Szykują się świetne meczycha :)
2 maj 2021 | 22:57
0
Wydaje mi się, że Barca prezentuje się o wiele lepiej od Atletico i przeczuwam własnie wygraną barcy . Atletico na mega farcie ostatnio jedzie, na oparach już
0
Sędzia robił co mógł aby wydrukować ten mecz przeciwko Barcelonie. Dwa karne nie odgwizdane dla Barcy. Za zagranie celowe ręką w polu karnym jest czerwona kartka, a nie żółta. No ale tym razem drukarzowi się nie udało.
2 maj 2021 | 23:13
0
Dokładnie, kto ma oczy to widzi co te sędziowskie sprzedawczyki robią bezkarnie.
2 maj 2021 | 23:19
0
Dokładnie, wszystko ustawione pod Atletico
3 maj 2021 | 12:30
0
Nie no, po co się tak ograniczasz? Bareczce się 5 karnych przecież należało, nie żadne 3 xD
2 maj 2021 | 22:55
0
Barcelona była lepsza choć popełniali dużo błędów. Poziom sędziowania dramat. Dwa karne powinny być dla Barcelony.
1.Zwycięstwo Barcy na totalnym Easy'ku!
2.VAR jak zwykle robił co mógł aby Barca nie dowiozła zwyciestwa(nie podyktował karnego).
3.Majstersztyk Leo Messiego który pokazuje że nawet jak nie trafia z karnego to w tej samej sytuacji potrafi strzelić gola i jeszcze ten wolny,geniusz po prostu!
4.Madryckie śmierdziele pewnie myślały że z nory wyjdą i będa ujadać ciekawe co teraz do powiedzenia mają
2 maj 2021 | 23:09
0
Tabela frajerze. Które macie miejsce?
2 maj 2021 | 23:14
0
no co tabela?gówno mnie obchodzi tabela,po meczu z sevillą i granadą już nie będziesz tak ochoczo tej tabeli przywoływał kondonie peknięty.
P.s znowu przyszedłes jak wspomniałem o madryckich prześcieradłach,posłuszny piesek.
0
Foxini barceloński płaczku, co słychać? Hahaha hahaha
2 maj 2021 | 23:16
0
płaczesz to ty bo BARCA wygrała smietniku!
2 maj 2021 | 23:21
0
Hahaha hahaha :):):) Można na ciebie liczyć pizdeczko grochowa :):):)
2 maj 2021 | 23:24
0
ty nie umiesz liczyć kasztanie przecież.
2 maj 2021 | 23:31
0
" ty nie umiesz liczyć kasztanie przecież"... Hahaha hahaha hahaha ja pierdoleee, no miszcz ciętej riposty! Hahaha hahaha hahaha. Dawaj jeszcze Foxini parówo! Hahaha hahaha:):):)
0
Coooo...? O... Ja pier... A to przepraszam najmocniej!!! Hahaha hahaha no kurwaaa hit!:):):) Cieszę się że kibicujesz Barcelonie! Naprawdę! Hahaha hahaha hahaha..:):):):)
0
Strzała głupku! Do następnego:):):)
2 maj 2021 | 22:56
0
Następna kolejka będzie najciekawsza.
0
King Leo kolejny raz król strzelców. Barca bez niego błąkała by się w środku tabeli.
2 maj 2021 | 23:15
0
Ale widać ból tyłka srealistów. :) Już się witali z gąską ale uciekła.
3 maj 2021 | 12:31
0
Granada fanie srarki, Granada :) Walka trwa
0
Zostaw Leo te karne Griezmannowi proszę cie.
Swoją drogą z 3 karnych dostaliśmy kurwa 1. Na początku ten Var funkcjonował zajebiście. Sprawdzało się wszystko wątpliwe. Teraz trzeba zatrzymać sam na sam ręką jak ten Lato cały, żeby karnego zrobić.
Zwycięstwo na oparach. Za tydzień mam wrażenie mecz o mistrza. Real i tak się gdzieś wyjebie.
3 maj 2021 | 00:31
0
Griezman to musi dostać piłkę na odległość 10 centymetrów do bramki żeby w końcu strzelił gola jak przy drugiej bramce to wtedy jest skuteczny.
3 maj 2021 | 02:16
0
W karnych to akurat Messi nigdy nie był orłem , może on brać przyklad z Lewandowskiego(ten pudłuje raz na dwa lata).
0
Messi klasa :d
0
Świetny mecz, Barca w grze o majstra :)
3 maj 2021 | 02:14
0
Bedzie bardzo ciekawa koncóweczka sezonu.
0
Najważniejsze że są 3 punkty..
Ale Soler zajebał brameczkę palce lizać.
0
0
No brama świetna.
2 maj 2021 | 22:58
0
Po tej kolejce status quo ale po następnej już coś będzie bardziej wiadomo.
2 maj 2021 | 23:02
0
Jestem za realem ale rzeczywiście Messi to kozak Może ma problem z karnymi ale Z wolnych to Mistrz,prze wariat
0
Rzut karny byłby powtórzony, gdyby nie gol z tej samej akcji po dobitce. Cillessen opuścił linię bramkową zanim Messi oddał strzał. Tak więc, pisane o zmarnowanym karnym to nadużycie lub relacja osoby, która nawet nie oglądała powtórek
2 maj 2021 | 23:30
0
Rozkład bramkowy Barcelony w La Liga 2020/2021.