Pięć goli, zmarnowany rzut karny i czerwona kartka na Estadio Ciudad de Valencia. Levante wygrało z Rayo

facebook.com/LevanteUD (drużyna Levante)
Levante UD wygrał u siebie z Rayo Vallecano 4:1 w pierwszym sobotnim meczu 36. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Walencji jest coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania.
Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie. Bramkę zdobył Jose Campana. Po pół godzinie gry mogło, a nawet powinno, być 2:0. Rzutu karnego nie wykorzystał Jose Morales. Jego strzał obronił Alberto Garcia. Miejscowym udało się podwyższyć prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą trafienia Rubena Vezo.
W drugiej połowie goście złapali kontrakt za sprawą gola Alvaro Garcii. Od 82. minuty musieli jednak grać w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Adri Embarba. Miejscowi wykorzystali przewagę i zdobyli jeszcze dwie bramki. Ich autorami byli Jason i Enis Bardhi.
Po tym zwycięstwie Podopieczni Paco Lopeza zajmują 15. Miejsce w tabeli. Nad będącym w strefie spadkowej Realem Valladolid, który rozegrał jedno spotkanie mniej, mają pięć punktów przewagi. W następnej kolejce Levante zmierzy się na wyjeździe z Girona FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Paco Jemeza plasuje się na 19. pozycji ze stratą sześciu "oczek" do bezpiecznej strefy. Jego kolejnym rywalem będzie Real Valladolid.
Łukasz Karyniewski04 May 2019 · 14:55