Piękna asysta Kamila Grosickiego w Championship! "Rewelacyjne podanie, absolutnie wspaniałe" [WIDEO]

West Bromwich Albion wygrało 2:0 z Derby County w 42. kolejce Championship. Gospodarze już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Grady'ego Diangany. Piękną asystę przy tym golu zaliczył Kamil Grosicki. W drugiej połowie wynik ustalił Dara O'Shea.
Pierwsze mecze West Bromwich Albion po pandemii koronawirusa nie napawały optymizmem, jeśli chodzi o Kamila Grosickiego. Polak dwukrotnie nie znalazł się w kadrze drużyny. Później dostawał jednak szanse, a efektem była asysta z Sheffield Wednesday oraz gol przeciwko Hull City.
W środowym spotkaniu z Derby County reprezentant naszego kraju po raz drugi z rzędu znalazł się w wyjściowej jedenastce. I występ znów okrasił udziałem przy bramce.
W 11. minucie spotkania Polak posłał fenomenalne prostopadłe podanie w pole karne rywali. Tam znalazł się Grady Diangana, który wyprzedził obrońców oraz bramkarza i z ostrego kąta wpakował piłkę do pustej już bramki.
Podanie Grosickiego wzbudziło zachwyt wśród angielskich ekspertów. Pod wrażeniem tego zagrania jest między innymi Ryan Conway z "The Athletic".
- Rewelacyjne podanie od Grosickiego. Absolutnie wspaniałe. Diangana uciekł Forsythowi na prawej stronie i dostał się między Evansa i Clarke'a - skomentował dziennikarz.
Ostatecznie West Bromwich Albion pokonało Derby County 2:0. Wynik w 76. minucie ustalił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dara O'Shea. Drużyna Kamila Grosickiego dzięki takiemu rezultatowi awansowała na pozycję lidera Championship.
Maciej Pietrasik08 Jul 2020 · 18:27