Piękna asysta Łukasza Piszczka przy golu Marco Reusa. Borussia Dortmund rozgromiła Fortunę [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Borussia Dortmund rozgromiła Fortunę Duesseldorf w meczu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi. Po pięknej zespołowej akcji prowadzenie gospodarzom dał pod koniec pierwszej połowy Marco Reus. Ładną asystę przy tym trafieniu zaliczył Łukasz Piszczek. Gospodarze wygrali aż 5:0.
Łukasz Piszczek znalazł się w wyjściowym składzie Borussii Dortmund na mecz z Fortuną Duesseldorf. Na ławce rezerwowych w zespole gości znalazł się natomiast Dawid Kownacki.
Polak miał spory wkład w gola, którego w 43. minucie spotkania strzelił Marco Reus. Borussia rozegrała piękną zespołową akcję, Julian Brandt zagrał do będącego przed polem karnym Piszczka, a ten ładnym podaniem obsłużył Reusa.
W drugiej połowie wynik podwyższył Thorgan Hazard, świetnie kończąc kontrę BVB. Przy wyniku 2:0 szkoleniowiec Fortuny zdecydował się na wprowadzenie Kownackiego.
Wejście Polaka na boisko nie pomogło jednak gościom. Rozpędzona Borussia nie zamierzała odpuszczać - kolejne trafienia dołożyli Jadon Sancho oraz Reus. Obaj łącznie trafili do siatki po dwa razy. Ostatecznie Borussia Dortmund zwyciężyła 5:0.