Dublet Sebastiana Szymańskiego w derbach Rotterdamu! Fenomenalna forma Polaka przed mundialem [WIDEO]

Screen z Twittera
Sebastian Szymański może być jedną z gwiazd reprezentacji Polski podczas mundialu w Katarze. W niedzielę Polak znów potwierdził świetną formę, tym razem dwukrotnie trafiając do siatki w derbach Rotterdamu.
23-latek minionego lata przeniósł się z Dynama Moskwa do Feyenoordu Rotterdam. Szybko okazało się, że jego przenosiny do Holandii to strzał w dziesiątkę. W nowym zespole stał się jednym z kluczowych zawodników.
Na boiskach Eredivisie niejednokrotnie błysnął świetną formą. W efekcie został powołany przez Czesława Michniewicza na najbliższy mundial. Nie brakuje opinii, że turniej w Katarze może być w wykonaniu Szymańskiego naprawdę świetny.
W niedzielę pomocnik potwierdził, że znajduje się w znakomitej formie, choć początek meczu z Excelsiorem nie był udany dla jego drużyny. W czwartej minucie prowadzenie gościom dał Goudmijn.
Taki wynik nie utrzymał się jednak zbyt długo. Siedem minut później to właśnie reprezentant Polski doprowadził do wyrównania. Z prawej strony boiska do Szymańskiego zagrał Dilrosun.
Pomocnik znajdował się przed polem karnym, przebiegł z piłką kilka metrów i zdecydował się na uderzenie. Było ono na tyle mocne i precyzyjne, że bramkarz nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.
Jeszcze przed przerwą Feyenoord wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Kokcu z rzutu wolnego. W drugiej części spotkania efekt znów przyniosła natomiast współpraca Szymańskiego z Dilrosunem.
Ten drugi po raz kolejny obsłużył reprezentanta Polski, tym razem po lewej stronie boiska. 23-latek urwał się obrońcom w polu karnym i bez problemu trafił do siatki mimo dość ostrego kąta.
Dla Szymańskiego były to piąta i szósta bramka w tym sezonie Eredivisie. Mecz wciąż trwa. Feyenoord prowadzi w nim aż 5:1. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się także Kokcu, a potem trafił jeszcze Walemark. Szymański został zmieniony w 69. minucie.
Maciej Pietrasik13 Nov 2022 · 17:14